עוד סאגה: קוסטה יעדר שבועיים. ייסע לברזיל?

החלוץ יחמיץ את תקופת ההכנה ואת הולנד, ספרד שוקלת לוותר עליו מראש

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.14 - 17:20
מוכנים לעוד סאגה? (GETTYIMAGES)
מוכנים לעוד סאגה? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אתלטיקו מדריד אולי שכתבה לאחרונה את ההיסטוריה, אבל אין ספק שהשבוע האחרון היה אחד האכזריים בקריירה של דייגו קוסטה. אחרי שדידה החוצה בדקה ה-10 של גמר ליגת האלופות, החלוץ שהתאזרח בספרד עומד בפני עוד מהלומה, והפעם מדובר במכה בסדר גודל הרבה יותר משמעותי, כשהמונדיאל כולו מונח על הכף.

כזכור, קוסטה נפצע בשריר הירך לפני המחזור האחרון של הליגה הספרדית, אבל עשה את כל המאמצים בכדי לשחק במשחק האליפות בברצלונה. בסופו של דבר דייגו סימאונה הרכיב את קוסטה בקמפ נואו, רק בכדי להחליפו בדקה ה-13, אחרי שלא יכול היה להמשיך. למרבה הפלא, הריטואל חזר על עצמו גם לפני גמר האלופות ובגמר עצמו: קוסטה ניסה הכל בכדי להחלים ואפילו נסע לבלגראד לטיפול אצל ''המכשפה''. ההמשך היה כמעט צפוי מדי: החלוץ הוצב בחוד, וצלע לספסל עוד לפני שהשעון השלים 10 דקות.

לנו קצת נמאס, אלא שזה לא יעזור. כעת נדמה שמחול השדים נפתח מחדש, והפעם השאלה היא - יהיה כשיר למונדיאל, או יחמיץ את מה שהיה אמור להיות אירוע השיא בקריירה שלו? היום (שני) כבר החלו לצוץ תשובות פוטנציאליות לשאלה, אבל כרגע רב הנסתר על הגלוי ועדיין לא ברור אם ויסנטה דל בוסקה ייקח את קוסטה לברזיל.

מה אנחנו כן יודעים? שחלוצה של אלופת העולם זקוק למנוחה בת 15 ימים - וזה בתור השלב הראשון בלבד. הבעיה היא שספרד תבעט את בעיטת הפתיחה שלה כבר ב-13 ביוני, כלומר בעוד 18 ימים. היום קוסטה נבדק על ידי הצוות הרפואי של הנבחרת, שאישר כי לפני שיעברו שבועיים של מנוחה אין בכלל מה לדבר. המשמעות היא שדל בוסקה צריך להחליט אם הוא משאיר את קוסטה מחוץ לרשימת 23 השחקנים שיעלו על המטוס, או שמא ייקח אותו, בידיעה שהוא יחמיץ את כל תקופת ההכנה וינסה לחזור לכושר אחרי שהטורניר כבר יתחיל. ניחוש שלנו? זה לא ייגמר בפחות מסאגה בת חודש.