מדינה שלמה מתפללת. פלקאו: "אני לא בלחץ"

החלוץ הקולומביאני, שלא שיחק מינואר, יגלה ביום ראשון אם הוא נכלל בסגל או נשאר בבית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.14 - 08:53
מירוץ נגד השעון (GETTYIMAGES)
מירוץ נגד השעון (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

הנבחרות כבר מתחילות להגיע לברזיל, הסגלים הסופיים מתפרסמים בזה אחר זה ו-4 שנים של המתנה עומדות להסתיים בתוך 12 ימים. מונדיאל 2014 כבר, אבל העולם, קולומביה וגם רדאמל פלקאו, עדיין לא יודעים אם אחד הכוכבים הלוהטים של השנתיים האחרונות יהיה בגביע העולם. למזלו של 'אל טיגרה' - התשובה תיחשף כבר ביום ראשון.

כזכור, פלקאו נפצע בברכו בינואר ורופאיו מיד הצהירו כי הוא יחמיץ את המונדיאל. הפציעה המצערת הגיעה אחרי המעבר שלו מאתלטיקו מדריד למונאקו תמורת 50 מיליון יורו, ואחרי שכבש במוקדמות גביע העולם 9 שערים ב-13 משחקים, שעזרו לקולומביה לסיים במקום השני בבית הדרום אמריקני.

מאז שנותח בברך, החלוץ סירב לוותר על החלום, נכנס למסע שיקום מפרך והצליח לחזור לאימונים ואפילו להשתחל לסגל המורחב של הנבחרת. כל זה, כמובן, לא מבטיח לו מקום על המטוס. קולומביה, שמתאמנת בימים אלו בבואנוס איירס ותמריא בקרוב לברזיל, מחכה למוצא פיו של המאמן חוסה פקרמן, שצריך לחתוך עוד 7 שחקנים ולפרסם סגל סופי בין 23 שחקנים, וההכרזה תגיע ביום ראשון. האם פלקאו יהיה שם?

"ככל שהטורניר מתקרב, אני יותר ויותר חושב שאסור לי להחמיץ אותו", אמר פלקאו. "עבדתי קשה מאוד כדי לחזור לכושר בזמן, אבל בפציעות מסוג זה אתה תלוי גם בקצב ההחלמה של הגוף. התמיכה שקיבלתי לא הכניסה אותי ללחץ, אלא נתנה לי מוטיבציה ולמעשה יש לי יתרון, כי אין עליי עומס של עונה שלמה, כך שאם הברך שלי תהיה בסדר, שאר הגוף שלי במצב מצויין".