כן לברזיל, לא לספרד: בליגת העל הכתירו את אלופת העולם

רגע לפני שהמונדיאל יוצא לדרך, נתנו לשחקנים ומאמנים בכדורגל הישראלי לבחור את הזוכה שלהם: המארחת הכי אהודה, גם ניגריה ואניימה זוכים לתמיכה. מישהו עדיין נותן אמון באנגליה? הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.06.14 - 18:27
שוב הברזילאים יחגגו על הספרדים?
שוב הברזילאים יחגגו על הספרדים?
תחילת כתבה

כבר 11 מונדיאלים ברציפות, במשך 44 שנים, נבחרת ישראל רוצה, אבל לא מצליחה. מאז 1970, כל ניסיון שהבחורים בכחול-לבן עשו, כל מאמץ להגיע לגביע העולמי, הסתיים באכזבה. גם בעוד מספר ימים בברזיל יהיו שם 32 נבחרות, אך למרות שכ-15 אלף ישראלים יעשו דרכם לריו וסאו פאולו, הנבחרת של אלי גוטמן לא תהיה שם.

למרות היעדר ישראלים על כר הדשא, ליגת העל תיוצג – בעיקר בנבחרת ניגריה. אוסטין אג'ידה מהפועל ב"ש וג'ואוון אושאניווה ממועדון ספורט אשדוד נכללים בסגל של סטפן קאשי, בו ניתן למצוא עוד שני שמות מוכרים מן העבר: וינסנט אניימה שצפוי לפתוח בין הקורות, ואפא אמברוז ששיחק באשדוד וכעת משתף פעולה עם בירם כיאל וניר ביטון בסלטיק.

וכשלא משחקים בטורניר היוקרתי, יש זמן לעבור למשחק אחר: ניחושים. ביקשנו משחקני ליגת העל לספר מי הנבחרת שבעדה הם יהיו בחודש הקרוב, ומי הנבחרת שלדעתם תזכה. לא מעט האמינו בנבחרת שיעודדו, אך יש גם כמה תשובות מפתיעות.

במכבי תל אביב מאמינים במיוחד בגרמניה. איתן טיבי וברק לוי (שניהם בעד ספרד), דור מיכה (בעד אנגליה) וריף פרץ (בעד ברזיל) חושבים שהנבחרת של יוגי לב תחגוג בסוף הטורניר. שרן ייני, מחזיק אצבעות לזכייה של הולנד – אך מאמין שהתואר העולמי יישאר בדרום אמריקה ושברזיל או ארגנטינה יחגגו ב-13 ביולי. עומרי אלטמן ומהראן ראדי בעד ברזיל ומאמינים שהנבחרת המארחת תזכה, מושיקו לוגסי בעד ספרד אך ברזיל תזכה לדעתו. יואב זיו בעד ארגנטינה וחושב שברזיל תזכה ואילו בן בן יאיר בעד הנבחרת של מסי ומאמין שהפרעוש וחבריו גם יחגגו.

גם בצד האדום של תל אביב, בהפועל, הדעות חלוקות: רועי גורדנה רוצה שספרד תזכה וגם מאמין שזה מה שיקרה, ולעומתו אוראל דגני בעד ספרד אך חושב שברזיל תניף את הגביע. סלים טועמה בעד ארגנטינה וחושב שהיא תזכה בתואר וגם יגאל אנטבי מאמין בנבחרת של מסי אך יעודד את גרמניה. שי אבוטבול יחזיק אצבעות לפורטוגל ומאמין שיחגוג יחד עם רונאלדו בסיום, ואילו רן יצחק רוצה שהברזילאים יזכו. למה? בשביל החגיגות במדינה. הבעיה: הוא מאמין שספרד תניף את הגביע.

שחקני נציגת הדרום, הפועל באר שבע, חושבים שברזיל תהיה הזוכה. מאור בוזגלו (בעד צרפת), לוטם ז'ינו (בעד ספרד), אביתר אילוז (בעד ארגנטינה) ואופיר דוידזאדה (תומך במארחת) מאמינים שהסלסאו יניפו את הגביע השישי בתולדותיהם. לעומתם, אליניב ברדה תומך בבלגיה אך חושב שארגנטינה תזכה, כשסיראז' נאסר תומך במסי וחבריו וגם מאמין בזכייתם. קובי דג'אני בעד ברזיל אך חושב שגרמניה תזכה במונדיאל ואילו דובב גבאי יחזיק אצבעות לארגנטינה, למרות שהוא חושב שמי שתזכה תהיה הנבחרת של יוגי לב.

בדיוק כמו ביציע ג' שפעם התהדר בדגלי ברזיל, כך גם שחקני הירוקים מראים לויאליות לנבחרת המארחת. חן עזרא (מהמר על ברזיל), רן אבוקרט (ברזיל) שמעון אבוחצירה (ספרד), וויאם עמאשה (ברזיל) וטאלב טוואטחה (ברזיל) יחזיקו אצבעות לנבחרת של סקולארי, אך יש גם קולות אחרים. אלעד גבאי בעד ארגנטינה (אבל חושב שברזיל תזכה), אביחי ידין בעד ניגריה (בשביל אניימה) ואורוגוואי אך חושב שגרמניה תניף גביע, סארי פלאח בעד הולנד אבל לדעתו ספרד תחגוג, יניב קטן בעד מסי וחבריו ומאמין שהם יזכו בתואר ועידן ורד לא מתרשם מהיעדרותו של מרקו רויס, יעודד את הגרמנים ויקווה שהם יזכו. אלון תורג'מן בעד ספרד וחושב שהם ישמרו על התואר, וכליבאת? הוא גם בעד ספרד, אבל צופה זוכה מפתיעה במיוחד.

ואיך התפלגו יתר הקולות? עידו לוי ממכבי נתניה בעד בלגיה אבל מאמין שברזיל תחגוג על אדמתה, כשגם אוהד לויטה חושב שהחגיגות יהיו בריו, למרות שהוא בעד ההולנדים. טל כחילה מבית"ר הולך עם ברזיל עד הסוף, בדיוק כמו ערן לוי, לירוי צעירי, אבירן ברוכיאן, קני סייף, נאור פסר, מרואן קבהא, ישראל ראש, אחמד עבאד ועומרי קנדה.

שלו מנשה תומך בספרד אך לדעתו ברזיל תחגוג, שלומי אזולאי בעד ארגנטינה ומאמין שמסי יהיה אלוף עולם, עומר אצילי מבית"ר גם הוא בעד האלביסלסטה, אך לדעתו גרמניה היא שתהיה אלופה. ניסו קפילוטו הולך על אנגליה בכל הכח, עומר פרל מהכח בעד צרפת אך מאמין שברזיל תזכה ואילו דני פרדה בעד המארחת אך חושב שדווקא ארגנטינה תניף גביע. אופיר קריאף יעודד את הסלסאו מאירופה (פורטוגל) ומאמין שהסלסאו של דרא"מ (ברזיל) יזכו.

איציק עזוז ואביב חדד שירדו יחד עם בני יהודה חושבים בצורה זהה: שניהם בעד ארגנטינה, אבל חושבים שהאלופה תהיה הנבחרת של יוגי לב. חברם, גל כהן, יחזיק אצבעות להולנד למרות שהוא בטוח שהאלופה תהיה גרמניה. עוז ראלי הולך על ספרד כמועמדת שלו וכזוכה ואילו אוהד קדוסי גם חושב שספרד תזכה אבל מעדיף לראות את ארגנטינה עושה זאת. במלאבס, החלוקה הייתה כך: עידן בראון בעד איטליה אבל חושב שגרמניה תזכה, רועי דיין בעד בלגיה אבל מאמין שארגנטינה תחגוג, גידי קניוק יתמוך בספרד אבל לדעתו גרמניה תהיה האלופה. חגי גולדנברג יקווה שספרד תזכה אבל רואה דווקא את ברזיל עושה זאת ואילו אלרואי כהן יתמוך בארגנטינה ולצערו יראה את ברזיל זוכה.

רועי בקל שומר אמונים לאושינאווה וחושב שניגריה תזכה בתואר (הוא גם יחזיק להם אצבעות). חברו, בנצי מושל, בעד ספרד וגם חושב ש'לה רוחה' תזכה בתואר. קינדה בעד ברזיל אך חושב שספרד תזכה, בן בוטבול בעד רונאלדו אבל מאמין שקלוזה וחבריו יהיו האלופים ואילו גיא צרפתי בעד איטליה אבל חושב שדווקא הגרמנים יחגגו. שי מיימון (בעד ארגנטינה, חושב שברזיל), עופר ורטה ואמיר בן שמעון (שניהם בדיוק ההיפך) מאמינים בדרום אמריקאיות, ואילו ניב זריהן אוהד את ספרד מגיל קטן, אבל חושב שמסי לא יאכזב הפעם.

מחמוד קנדיל, שוער בני סכנין תומך בצרפת אבל לדעתו התואר יחזור לארגנטינה אחרי 28 שנים, ומי שהולך עם ארגנטינה בכל הכח הוא גיא דיין שיחזיק להם גם אצבעות. מור שושן בעד איטליה אבל חושב שספרד תשלים זכייה נוספת וגם מושיקו מישאלוף בעד האזורי אך לדעתו דווקא גרמניה תזכה. מתן אוחיון ויובל אבידור יתמכו בנבחרת בלגיה, אך שניהם לא מאמינים שקומפני יניף גביע. אוחיון חושב שתהיה זו ברזיל, אבידור דווקא מאמין שארגנטינה.

ברק בכר, מאמן ק"ש, מצהיר כי הוא לא אוהד אף נבחרת, אך לדעתו ברזיל תזכה במונדיאל. אריאן רוצ'ט, יוסי דורה ותמיר כחלון מחזיקים באותה דעה: אוהדים את ארגנטינה ומאמינים שנבחרתם גם תזכה בתואר. שיר צדק שהניף גביע בסוף העונה האחרונה מאמין שגרמניה או ברזיל יעשו כמוהו, אך הוא מקווה שספרד תשמור על הכתר. אמייה טגה היה רוצה לראות את אתיופיה, אבל יחזיק אצבעות לניגריה שהדיחה את מולדתו והוא גם מאמין שאניימה יחגוג באמצע יולי. שחקנים נוספים שהניפו גביע בסוף העונה הם חן דלמוני (בעד ברזיל, מאמין שגרמניה תזכה), וובה בראון (בעד ארגנטינה, חושב שספרד תחגוג), משה אבוטבול (אוהד ספרד, חושב שברזיל תזכה) וגיא חיימוב שרוצה לראות את ברזיל שמחה אבל חושב שדווקא ארגנטינה תחגוג.

אושרי רואש רוצה וחושב שספרד תזכה, ואילו שניר משען רוצה לראות את ברזיל אבל חושב שזו תהיה ארגנטינה. עדן בטיט בעד ארגנטינה אבל לדעתו דווקא ספרד או ברזיל יחגגו, ואילו שלומי איטח בעד ארגנטינה אבל חושב שגרמניה תחגוג. יקיר שינה, המצטרף הטרי להפועל רעננה, בעד בלגיה אך מאמין שדווקא ארגנטינה תהיה זו שתחגוג ב-13 ביולי.

הישראלים לא מאמינים בספרד

בסופו של דבר, הנבחרת שזוכה למספר הרב ביותר של אוהדים מבין השחקנים בארץ היא ברזיל. 27 ממשתתפי המשאל רוצים לראות אותה חוגגת, ומספר רב אפילו יותר (42) מהמרים שהיא תעשה זאת. ארגנטינה (20) וספרד (19) נמצאות במקומות 2 ו-3 בהתאמה במדד האהדה, אך בהימורים הסדר מעט שונה: ארגנטינה אמנם שנייה עם 22 קולות, אך גרמניה תפסה את המקום השלישי עם 21 שחקנים שחושבים שיוגי לב ושחקניו יהיו אלופי עולם. ספרד, אלופת העולם, רביעית בלבד עם 11 קולות.

השתתפו בהכנת הידיעה: שירלי בר דיין, שירי אלג'ם, תומר לוי, מוטי פשכצקי, רועי זריהן