הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צרפת התאמנה בברזיל. דשאן: "תענוג להיות פה"

הנבחרת נחתה אמש וכבר מסתגלת. המאמן: "זו גאווה גדולה לשחק במונדיאל, לאט לאט נתרגל לטמפרטורה". פול פוגבה: "אני מתחיל להבין שהחלום מתגשם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.14 - 22:07

נבחרת צרפת נחתה הלילה בברזיל וכבר מחר תערוך את האימון הראשון שלה על אדמת אמריקה הדרומית. ביום ראשון הבא, ה-14 ביוני תפתח הטרי-קולור את המשחקים במונדיאל מול הונדורס בבית ה' וכבר 2,000 אוהדים צרפתים הגיעו לעודד את החבורה עם הגיעה לברזיל.

"מאוד נחמד פה", אמר דידייה דשאן אחרי הנחיתה, "האוהדים עומדים מאחורינו, הם רוצים לעודד את הנבחרת. אני בטוח שגביע העולם הזה יהיה פסטיבל נהדר של כדורגל. להיות כאן, בהתחשב גם במה שעשתה נבחרת ברזיל בכדורגל, ישר מעלה לי חיוך על הפנים. זו גאווה גדולה להיות פה, לשחק בגביע העולם. זה תמיד כיף, לא משנה באיזו יבשת, אבל בברזיל זה תענוג".

צרפת ניצחה 0:8 את ג'מייקה במשחק ההכנה האחרון ובכל שער השחקנים שמחו וחגגו. המאמן נשאל במסיבת העיתונאים אם הם באמת שמחו או שאולי השמחה היתה תוצאה של הוראה מגבוה. "לא הבאתי את הג'ויסטיק שלי ואני לא מכוון אותם בשלט רחוק. הם בני אדם והם רצו לחגוג כי הם היו שמחים. השחקנים שמחו בצורה ספונטנית וטבעית וזה טוב מאוד, אבל זה ממש לא היה מאורגן או מתוכנן".

"הכל עבר בצורה חלקה", אמר פול פוגבה, "אנחנו לאט לאט מסתגלים לטמפרטורה. נתחיל להתאמן ולהתרגל, אני ממש לא מופתע מקבלת הפנים פה, זה בדיוק מה שציפיתי שיהיה. אני יודע שדשאן מצפה ממני לתת 100 אחוזים, להיות יעיל כמה שיותר ולעשות הרבה הגנה והתקפה". על היריבה אמר: "ראינו כמה משחקים של הונדורס, אני לא מכיר עדיין את כל השחקנים אבל אני יודע שזו נבחרת פיזית מאוד. לא יהיה משחק קל".

על עצמו אמר: "אני לא כוכב כדורגל, אני מאהב של כדורגל. אני נותן את החייים שלי. זו העבודה שלי עכשיו, אם אני יכול לספק הנאה, זה נחמד. אני מתחיל להבין שהחלום מתגשם. אני שמח וגאה לשחק בגביע העולם, זה נחמד לשחק, אבל יהיה הרבה יותר כיף לנצח, אני מקווה שנגיע כמה שיותר רחוק".