הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

04:00: חוף השנהב-יפן. יא יא טורה יפתח ב-11?

מאמן הפילים נשמע רגוע לקראת המשחק נגד היפנים: "כולם כשירים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.14 - 01:40

יש לכם תכניות ל-4:00 לפנות בוקר? אם אתם סתם מתכוונים לישון, אז יש לנו רעיון אחר: מונדיאל. בשעה הנקובה, בית ג' המרתק יתעורר שוב לחיים כאשר נבחרת יפן תפגוש בעיר רסיפה את חוף השנהב.

את הפילים מדאיג רק דבר אחד: מצבו הבריאותי של יאיא טורה. הקשר הפנטסטי של מנצ'סטר סיטי נפצע בירך במהלך משחק האליפות של הקבוצה, ובמחנה של חוף השנהב היה ספק גדול בנוגע לכשירותו למשחק. עם זאת, סאברי לאמושי שיחרר צפירת הרגעה: "כל השחקנים שלי כשירים, למרות שאני לא יכול להתחייב שכולם ב-100 אחוז".

בכל מקרה, בחוף השנהב יתבססו בעיקר על דידייה דרוגבה, שלמרות הגיל המתקדם (36) ממשיך להיות אחד החלוצים הטובים בעולם. עבור דרוגבה, שעזב הקיץ את גלאטסראיי, זו ההזדמנות האחרונה לעשות משהו במונדיאל. "האמביציה שלנו היא לעבור את שלב הבתים, מכיוון שזה משהו שחוף השנהב מעולם לא עשתה", אמר מאמנה הצרפתי של חוף השנהב, "בשנתיים האחרונות הבאתי את הרעיונות שלי, השיטות שלי. אני יכול להבטיח לכולם שעבדנו היטב".

"הבאנו שחקנים צעירים מכיוון שאנחנו צריכים להיערך לעתיד", הסביר לאמושי, "זה נכון שיש לנו הרבה שחקנים נהדרים, ברמה עולמית כמו דרוגבה, יאיא טורה וג'רביניו, אבל הדור הזה מעולם לא זכה במשהו ואנחנו צריכים להבין מדוע זה ככה".

מנגד, היפנים מגיעים עם ביטחון רב. מאז חודש אוקטובר 2013, הנבחרת של אלברטו זאקרוני לא הפסידה בכלל, וגם מבחינה בריאותית נראה שהכל בסדר במחנה של אלופת אסיה. סימן השאלה היחיד היה סביב הקפטן מאקוטו האסבה, שסבל מבעיה בברך, אבל קשר נירנברג הודיע שהוא כשיר ומוכן.

הסמוראים יסתמכו בעיקר על צמד קשרים שעברו עונה לא פשוטה בכלל, אבל אין ספק לגבי הכישרון שלהם. מדובר כמובן בקייסוקה הונדה ממילאן ושינג'י קגאווה ממנצ'סטר יונייטד, שצפויים לפתוח מאחורי החלוצים שינג'י אוקזאקי ויואיצ'ירו קאקיטאני. מבחינת הסטטיסטיקה, ליפן יש סיבות טובות לאופטימיות: חוף השנהב מעולם לא ניצחה את משחק הפתיחה שלה בגביע העולמי, ובנוסף, יש ליפן יתרון של 1:2 במפגשים ההיסטוריים בין הנבחרות. אגב, בברזיל יש קהילה יפנית גדולה מאוד ולא מן הנמנע שהנבחרת האסיאתית תזכה לתמיכה רצינית מהיציעים.

הרכבים משוערים:
חוף השנהב:
בובאקאר בארי; סרג' אורייה, סולימאן באמבה, קולו טורה, ארתור בוקה; צ'ייק טיוטה, יאיא טורה (סריי דיה), מקס גראדל; סלומון קאלו, ג'רביניו, דידייה דרוגבה.
יפן: אייג'י קוואשימה; אטסוטו אוצ'ידה, מאיה אושידה, יאסויוקי קונו, יוטו נגאטומו; מאקוטו האסבה, יסוהיטו אנדו, קייסוקה הונדה, שינג'י קגאווה; שינג'י אוקזאקי, יואיצ'ירו קאקיטאני.