הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה: שער ראשון אושר בזכות "עין הנץ"

הפיתוח החדש הוכיח את עצמו במונדיאל, עם כיבוש השער השני של צרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.14 - 23:04
הצילום שהוכיח: היה שער
הצילום שהוכיח: היה שער
תחילת כתבה

תזכרו את היום, את התאריך, את הדקה. ב-15 ביוני 2014, בשלב הבתים של המונדיאל, סוף סוף נלקחה החלטת שיפוט בזכות אמצעי טכנולוגי: השער השני לזכות נבחרת צרפת אושר לאחר שהשופט, סנדרו ריקי, קיבל את האות כי הכדור עבר את הקו.

בדקה ה-48 במשחק בין צרפת להונדורס בפורטו אלגרה, כרים בנזמה שלח את בעיטת וולה לקורה, אלא שהכדור החזור פגע בשוער נואל וויידארס והתגלגל לכיוון הרשת. ברגע הראשון, קשה היה לראות האם הכדור חצה את הקו, אבל הטכנולוגיה החדשנית, שסוף סוף הוכנסה למגרשי הכדורגל, פסקה כי היה שער.

אם תשאלו את אוהדי נבחרת אנגליה, ייתכן שהם יאמרו כי הדבר בא באיחור של ארבע שנים - ואם הפיתוח המתבקש היה מוחל גם בשמינית הגמר של 2010 - ייתכן שההיסטוריה היתה נכתבת באופן שונה. כזכור, בעיטה של פרנק למפארד מול גרמניה (במצב של 2:1), עברה אז בבירור את הקו, אבל השער לא אושר.

אותו מקרה קיצון, אם כן, עורר גל של בקשות להכניס אמצעים טכנולוגיים כדי שהשופטים ידייקו בהחלטות הקשות יותר. כעת, אחרי ההצלחה של "עין הנץ", השאלה היא האם בעתיד שופטים יוכלו להיעזר במוניטורים, כדי להימנע מטעויות שיפוט נוספות - כדוגמת הפנדל שנשרק לברזיל מול קרואטיה או צמד השערים הפסול של מקסיקו מול קמרון.