בשורה לקרואטיה: לוקה מודריץ' יפתח נגד קמרון

הקשר התאושש מפציעה, גם מנדז'וקיץ' יחזור אחרי השעיה. אטו צפוי להיעדר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.14 - 10:04
תחילת כתבה

שתי המאוכזבות (אחת אף נשדדה) של המחזור הראשון בבית א' - קרואטיה וקמרון - ייפגשו הלילה (בין רביעי לחמישי ב-01:00, מנאוס), בידיעה שהמפסידה תצטרך לארוז מזוודות. הנבחרת האירופית תקבל זריקת עידוד במפגש הגורלי, בעוד שהאפריקנים עלולים למצוא את עצמם ללא המנהיג הגדול.

אחרי כמה ימים של דאגה, ניקו קובאץ' הוריד את מפלס הלחץ כשהודיע שלוקה מודריץ' התאושש מהפציעה בקרסול: "הוא מרגיש 100 אחוז ויפתח בהרכב". אחרי שנעדר בשל השעיה ממשחק הפתיחה מול ברזיל, גם מריו מנדז'וקיץ' המצוין יעמוד הפעם לרשות קרואטיה, עבורה הדחה כבר בשלב הבתים לא באה בחשבון. מנגד, סמואל אטו, קפטן ומלך שערי נבחרת קמרון בכל הזמנים, צפוי להחמיץ את ההתמודדות החשובה בעקבות פציעה בברכו.

"מנדז'וקיץ' ללא ספק הופך אותנו לנבחרת חזקה יותר. הוא כבר מוכן לצאת למגרש ולמות למען המטרה", סיפר דניאל פראניץ', מגן באיירן מינכן לשעבר, והוסיף: "ניקיצה ילאביץ' עשה עבודה טובה מול ברזיל, אבל מריו זה מריו. אנחנו צריכים אותו. אנחנו לחלוטין נבחרת שונה בלעדיו. זה הכל או כלום עבור שתי הנבחרות. אנחנו צריכים לשחק כאילו זה המשחק האחרון שלנו".

בצד השני, כאמור, הסקורר הבכיר לא צפוי לשחק, מה שכמובן הופך את המשימה של ה"אריות הבלתי ניתנים להכנעה" לקשה הרבה יותר. "אני מקווה שהאלים יעניקו לי נס ושאוכל להגן על יקירתי", התפייט סמואל אטו. "אם זה לא יהיה המצב, אמשיך למלא את תפקידי כקפטן ואדחוף את חבריי הצעירים לניצחון".

ההרכבים המשוערים
קרואטיה
: סטיפה פלטיקושה; דריו סרנה, ודראן צ'ורלוקה, דז'אן לוברן, דניאל פראניץ'; לוקה מודריץ', איבן ראקיטיץ', איבן פרישיץ', מתאו קובאצ'יץ'; איביצה אוליץ', מריו מנדז'וקיץ'.
קמרון: צ'ארלס איטנג'ה; דני נונקאו, ניקולה אנקולו, אורלאן שדג'ו, בנואה אסו-אקוטו; אלכס סונג, סטפן אמביה, איונג אנו; בנז'מין מוקאנג'ו, אריק-מקסים צ'ופו-מוטינג, פייר וובו.