"אדיוס לאלופת העולם, ספרד נזרקה לרחוב"

עיתוני הספורט במדינה היו בהלם לאחר ההפסד 2:0 לצ'ילה שגרם להדחה הכואבת בשלב הבתים במונדיאל. ב"מארקה" כתבו על השער: "הסוף". ה"ספורט" גם לא ריחם: "נוק-אאוט היסטורי לספרד, נכנעה לסאנצ'ס וחבריו מצ'ילה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.14 - 09:30
תחילת כתבה

ספרד בהלם. אלופת העולם ואלופת אירופה, הנבחרת הגדולה ביותר בדור האחרון, הודחה מהמונדיאל כבר אחרי שבוע. אחרי ה-5:1 המשפיל לנבחרת הולנד ביום שישי שעבר, ויסנטה דל בוסקה ושחקניו הפסידו 2:0 לצ'ילה ואיבדו כל סיכוי לעלות לשמינית הגמר. לספרד יש 0 נקודות מ-6 אפשריות, אז כן - תשפשפו את העיניים, כי בעוד פחות מחודש תהיה לנו אלופת עולם חדשה.

כמובן שבספרד התקשו לעכל את הבשורה. העיתונים, שהתרגלו לחגוג עם "הרוחה" בשנים האחרונות, נאלצו לשלוף את כותרות הדיכאון. "נזרקו לרחוב", זעקה הכותרת של אתר האינטרנט של עיתון הספורט הגדול במדינה, ה"מארקה". "פרידה עצובה לאלופת העולם. הנבחרת עוזבת את ברזיל בצורה רעה מאוד אחרי הפסד לנבחרת שבקושי התאמצה. הנבחרת הלאומית זועקת לחילופי דורות".

"אדיוס למונדיאל", נכתב באתר "אס", שגם הישווה בין ההתרסקות של הנבחרת הנוכחית להפסד של נבחרת ברזיל בגמר המונדיאל שאירחה ב-1950. "מרקאנאסו", נקרא ההפסד הטראומתי ההוא בפי הברזילאים. "לספרד לא היה מספיק מזל. כעת נפתח המאבק על הירושה".

"עוזבת מהדלת האחורית", נכתב ב"מונדו דפורטיבו" הקטאלוני, "ההחלטה של דל בוסקה להשאיר את צ'אבי ופיקה על הספסל לא עשתה את העבודה". כמובן שגם ב"ספורט", עיתון הספורט מברצלונה, לא ריחמו: "נוק-אאוט היסטורי לספרד, נכנעה לאלכסיס סנאצ'ס וחבריו מצ'ילה". "הלה-רוחה אמרה שלום", קראה הכותרת הראשית ב"אל פריודיקו". אפילו ב"אל פאיס", העיתון הגדול במדינה, הציבו את הדחתה של הנבחרת הלאומית בכותרת הראשית ופינו משם את העברת הכתר מהמלך חואן קרלוס לבנו פליפה.