קוסטה ריקה ועוד 3: על בית מרתק ומונדיאל משוגע במיוחד

איטליה נראתה תשושה ומוגבלת, אך כל המחמאות הולכות לנבחרת הצנועה. עם כדורגל מלא תעוזה ושיטת משחק מסקרנת שמותאמת לשחקנים, היא גרמה לכל מי שלא ספר אותה לאכול את הכובע

עומרי אפק
עומרי אפק  21.06.14 - 13:00
גם הוא אוכל את הכובע. באלוטלי (GETTYIMAGES)
גם הוא אוכל את הכובע. באלוטלי (GETTYIMAGES)

תגיות: עמרי אפק

תחילת כתבה

פשוט לא להאמין. אנגליה, איטליה ואורוגוואי התבאסו מאוד מהגרלת הבית המוקדם שקבעה מאבק משולש ביניהן על שני המקומות לשמינית הגמר. מי ספר את הנבחרת הרביעית בבית הזה? שלוש הנקודות הנוחות על הנייר היו נגד קוסטה ריקה. הצחקתם אותם. הם הפכו את הבית הזה לקוסטה ריקה ועוד שלוש.

הכדורגל של קוסטה ריקה הוא דוגמא פנטסטית למונדיאל הזה. בעיקר לנבחרות מדרום ומרכז אמריקה. אלה נבחרות מכל דרג שבאות לשחק כדורגל ולא רק "לגנוב". מנצחות דרך כדורגל מלא אמוציות ותעוזה ומתעלות מעל היכולת הריאלית שלהן. מישהו יכול להגיד ששחקני קוסטה ריקה נפלו מאורוגוואי או מאיטליה מבחינת יכולת? הם ספגו שער בודד וכבשו ארבעה משלהם.

שיטת שלושת הבלמים הוכיחה את עצמה פעם נוספת לנבחרות שהן אנדרדוג, כמובן בתנאי שמשבצים שחקנים מתאימים לתפקיד. הלו, נבחרת ישראל, מישהו שומע? הפעם האחרונה שעשינו קמפיין ראוי לנבחרת שהיא אנדרדוג והתמודדנו נגד נבחרות חזקות היה בשיטה הזו עם אברהם גרנט כמאמן. זו שיטה שמוסיפה שחקן באמצע בהגנה לייצר צפיפות - בטח נגד התקפות מהירות ומוכשרות – ובנוסף מאפשרת לשחקני קו להצטרף ולהפוך לכלי התקפי.

בצד המפסיד, של נבחרת איטליה, בלטו שני דברים שאמורים להדאיג. קודם כל, היה בולט לעין כמה קשה לאיטלקים מבחינה פיזית לשחק משחק שני רצוף במזג אוויר חם ולח מאוד. זה היה בעוכרי האיטלקים שהיו איטיים בהנעת הכדור ותשושים לקראת הסוף.

מעב לכך, איטליה גילתה כמה היא מוגבלת נגד צפיפות. כרגע אין לה מספיק כלים כשרונים והתקפיים לפצח הגנות כאלה. האנגלים שתקפו את איטליה המון במשחק הקודם היו דלילים בקישור ובעורף, וזה עבד לטובתה. עכשיו יש לצ'זארה פראנדלי משחק על שמינית גמר מול אורוגוואי שגם היא מעדיפה לשחק הגנתי ולצאת למתפרצות. מצפה לנו קרב של נחישות, זהירות והמון פיזיות.

וקוסטה ריקה? היא באה לבלות מול אנגליה. כל כך הזוי. כל כך יפה.  כמו כל המונדיאל הזה עד עכשיו.