הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אניימה: צרפת? מפגש החלומות בשבילי

שוער ניגריה וליל מתכונן לשמינית הגמר: "אנחנו לא מפחדים מאף נבחרת". קבאיי: "אסור לנו להיות יהירים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.14 - 13:50

על הנייר, המפגש בין צרפת לניגריה הוא כנראה בעל פערי הרמות הגדולים ביותר מבין משחקי שמינית הגמר. עם זאת, הסופר-איגלס ממש לא מתכוונים להרים ידיים מראש, ומי שדאג להבהיר זאת הוא אחד שמכיר היטב את הכדורגל בארץ הבאגט.

"אנחנו לא מפחדים מאף נבחרת", טען וינסנט אניימה, שוער ליל הצרפתית. "יש לנו תרבות של כדורגל במדינה. זה החיים שלנו. אנחנו עובדים קשה ואנחנו רוצים להראות לעולם למה אנחנו מסוגלים. ברור שצרפת פייבוריטית, אבל הכל יכול לקרות. אמרתי עוד לפני הטורניר שזה משחק החלומות מבחינתי".

אקס בני יהודה, הפועל ומכבי תל אביב, שספג פעמיים מליאו מסי במחזור הנעילה של שלב הבתים, הוסיף: "למען האמת, יש לנו בטחון גדול מאוד בעצמנו". על כך שהוא משמש כקפטן הנשרים אמר השוער הנהדר: "אני לא יודע מה זה אומר מבחינת צרפת, אבל בניגריה זה הכל. אם הכל הולך טוב - אתה זוכה למחמאות. אם לא - אתה הראשון שמאשימים אותו".

מנגד, הטריקולור, שהציגה יכולת מצוינת בשלב הבתים, לא מזלזלת באלופת אפריקה המכהנת, על אף ההבדלים הברורים. "עשינו דרך ארוכה מאוד בהתחשב בעובדה שבקושי הגענו למונדיאל, כך שאסור לנו להיסחף עכשיו. העובדה שהראנו את היכולות שלנו בשלב הבתים צריכה לתת לנו בטחון, אבל לא להפוך אותנו ליהירים", הצהיר יוהאן קבאיי.

ההרכבים המשוערים
צרפת: הוגו לוריס; מתיה דבושי, רפאל וראן, ממאדו סאקו, פטריס אברה; בלז מטווידי, פול פוגבה, יוהאן קבאיי; מתיה ולבואנה, אנטואן גריזמן, כרים בנזמה.
ניגריה: וינסנט אניימה; אפה אמברוז, קנת אומרו, גודפריי אובאבונה, ג'וואן אושאניווה; ג'ון אובי מיקל, אוגני אונאזי, פיטר אודמווינגי, רמון עזיז, אחמד מוסא; עמנואל אמניקה.