הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוגבה: גרמניה? אנו לא מפחדים מאף נבחרת

ארבע שנים אחרי הפיאסקו בדרום אפריקה, צרפת שוב ברבע הגמר. קשר יובנטוס, שהבקיע את הראשון ב-0:2 על ניגריה: "אחד הרגעים הגדולים בחיי". דשאן: "אנחנו בין 8 האחרונות, נתענג על הרגע הזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.14 - 09:25

דידייה דשאן שמר על מאזן נקי מהפסדים בגביע העולם, כשחקן וכמאמן. צרפת שלו החזיקה מעמד לאורך דקות ארוכות של לחץ ולקראת הסיום ניצלה שתי טעויות של הניגרים כדי לנצח 0:2 בדרך לרבע גמר גביע העולם. היריבה הבאה: גרמניה. 


מי שכבש את השער הראשון לזכות צרפת, אי שם בדקה ה-79, ולמעשה הכריע את המשחק היה פול פוגבה. הקשר הצעיר של יובנטוס היה נרגש בסיום וגילה: "זה אחד הרגעים הגדולים בחיים שלי. מרוב שאני מאושר אני לא מוצא את המילים. אני יודע שמדינה שלמה עומדת מאחורינו. שיחקנו עם הרבה ביטחון. ראינו שאנחנו יכולים להתמודד גם במשחקים טובים, אבל גם ברעים שלנו. שמרנו על הביחד וזה מה שהכי משמח".

על היריבה הבאה אמר פוגבה: "גרמניה? מדוע שנפחד ממנה? אנחנו לא פוחדים מאף אחת. אנחנו צרפת. אנחנו נעלה למגרש וננסה לנצח, כמו שתמיד אנחנו עושים. אשמח לשחק נגד ברזיל. אני עוד זוכר את הגמר ב-1998. יהיה נפלא אם ניפגש שוב, אבל יש לנו עוד את רבע הגמר לפנינו".

המאמן דשאן הוסיף: "היו לנו המון הזדמנויות אבל עד הדקה ה-60 סבלנו. כל המשחקים בגביע העולם קשים אבל אנחנו בין 8 הנבחרות הגדולות בעולם וזה אדיר, נתענג על הרגע הזה. צריך להעריך את הרגע הזה ובעוד 4 ימים ננסה לעשות זאת שוב. עכשיו אנחנו פשוט שמחים, אני מאוד גאה במה שעשינו".

נשיא צרפת פרנסואה הולנד מיהר לשלוח איחולים בסיום הניצחון: "כל הכבוד לכחולים שעלו לרבע הגמר אחרי משחק עוצר נשימה מול ניגריה. תענוג לראות את הנבחרת הזו".

בהמשך בלז מטווידי כבר התייחס לדרך הפתלתלה שעברה על הנבחרת הזו בשנתיים האחרונות: "מתחו עלינו הרבה ביקורת. עוד בפלייאוף על העלייה מול אוקראינה, אך אנחנו מספקים את התשובות הכי טובות בטורניר, היכן שזה חשוב באמת. הנבחרת הזו אולי פחות כשרונית מדורות קודמים, אבל יש לה לב ומוח וזה מפצה על הכל".