מסצ'ראנו: "אנחנו צריכים להתעלות עוד פעם"

בארגנטינה נערכים לחצי הגמר: "אם נעלה לגמר זה יהיה דבר מדהים". דמיצ'ליס: "רובן הוא פנומן". סבאלטה: "הגענו ליעד שלנו, צריך להמשיך לשחק חזק בהגנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.14 - 18:37
תחילת כתבה

24 שנים וחמישה ימים חלפו מאז הפעם האחרונה שנבחרת ארגנטינה הייתה במעמד חצי גמר המונדיאל. דייגו מראדונה וחבריו פגשו אז באיצטדיון הסן פאולו בנאפולי את איטליה המארחת וניצחו 3:4 בפנדלים לאחר 1:1 בתום 120 דקות. מחר (רביעי, 23:00), הפעם באיצטדיון בסאו פאולו, ברזיל, האלביסלסטה תנסה לגבור גם על נבחרת הולנד ולהעפיל לגמר גביע העולם.

אם יש נתון שבארגנטינה יכולים לשאוב ממנו עידוד הוא שהנבחרת הלאומית מעולם לא הפסידה בשלב חצי הגמר ותמיד התקדמה לקרב על התואר. זה קרה ב-1930, 1986 ו-1990. ב-1978 היא עלתה למעמד הנחשק מול הולנד דרך בית חצי הגמר עם ברזיל, פרו והולנד.

"אנחנו רחוקים ניצחון אחד בלבד מעלייה לגמר המונדיאל וזה באמת יהיה דבר מדהים עבורנו", אמר חאבייר מסצ'ראנו, מהחוליות המרכזיות של ארגנטינה, "להולנדים יש הרבה ניסיון וגם הרבה רעב אחרי ההפסד בגמר לפני 4 שנים, כך שנצטרך להיות דרוכים ולעמוד על המשמר. אנחנו צריכים להתעלות". מסצ'ראנו גם העלה זכרונות מההפסד 2:1 להולנד ברבע הגמר ב-1998 בצרפת: "ראיתי את זה בבית בארגנטינה והייתי מאוכזב כמו כל אחד אחר במדינה".

הבלם הוותיק של ארגנטינה, מרטין דמיצ'ליס, התייחס לכוכב הגדול של הולנד, אריאן רובן: "הוא פנומן, אי אפשר לצפות או לחזות מה הוא יעשה כשהכדור אצלו. אנחנו נצטרך לתקוף אותו בכל הזדמנות כי רובן לא אוהב מגע פיזי". פאבלו סבאלטה, עוד בורג מרכזי בהגנה, הוסיף: "אנחנו שמחים מכך שהגענו ליעד שלנו - חצי גמר המונדיאל. עכשיו אנחנו צריכים להמשיך להציג את היכולת ההגנתית הטובה שלנו, כפי שהצגנו מול בלגיה".

אלחנדרו סאבלה עדיין לא סגור על זהות ההרכב שיפתח מול הולנד ונראה כי יקבל את ההחלטה רק לאחר האימון המסכם. למאמן יש כרגע שישה שחקנים בטוחים בהרכב (רומרו, גאראיי, סבאלטה, מסצ'ראנו, מסי והיגוואין). לפי האימונים האחרונים נראה כי אנסו פרס יחליף את אנחל די מריה הפצוע. איסיקיאל לאבסי צפוי לפתוח גם הפעם, אלא אם המאמן יפתיע ויציב ב-11 את סרחיו אגוארו, שהתאושש מפציעה. ההתלבטויות שנותרו הן בנוגע לשינויים שנעשו לפני המשחק מול בלגיה. מרטין דמיצ'ליס החליף את פדריקו פרננדס, חוסה בסאנטה החליף את מרקוס רוחו המושעה ולוקאס בילייה תפס את מקומו של פרננדו גאגו. כרגע נראה כי דמיצ'ליס ימשיך ב-11, עדיין יש התלבטות לגבי האחרים.

הרכב משוער: סרחיו רומרו; פאבלו סבאלטה, מרטין דמיצ'ליס, אסיקיאל גאראיי, מרקוס רוחו (חוסה מריה בסאנטה); לוקאס בילייה (פרננדו גאגו), חאבייר מסצ'ראנו, אנסו פרס; אסיקיאל לאבסי, ליאו מסי, גונסאלו היגוואין.