מסי שבור: רק רציתי להניף את גביע העולם

מדינה שלמה לא יכולה לעצור את הדמעות, 30 נעצרו ו-20 נפצעו במהומות בבואנוס איירס. הקפטן, שגם הקיא על הדשא, אמר: "תואר השחקן המצטיין לא משנה לי". מסצ'ראנו: "רגע עצוב שימשיך איתי לכל החיים, לא עמדנו בציפיות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.14 - 10:00
תחילת כתבה

צער ענק בארגנטינה. אין דרך אחרת לתאר את מה שעובר על המדינה, וכמובן על ליאו מסי והחברים שלו, שהגיעו עד לבאר, ניסו לשתות ופשוט לא הצליחו. ארגנטינה הפסידה אמש (ראשון) 1:0 לגרמניה בהארכה בגמר מונדיאל 2014, ומה שהיה חלום של האלביסלסטה הפך לתסכול שבלתי אפשרי להכיל.

לאחר המשחק החלו מהומות ברחובות בואנוס איירס. חולגנים שצפו בהפסד החלו להשתולל אחרי שריקת הסיום ותקפו 2 ניידוץ טלוויזיה במקום. השוטרים הגיבו בזרנוקי מים וגז מדמיע, וההתפרעות הסתיימה עם 30 עצורים ו-20 פצועים, כ-15 מתוכם שוטרים.

"זה היה כל כך קרוב", אמר ליאו מסי בסיום, "אנחנו מאוכזבים וכועסים על הפסד שכזה. חוויתי הרבה אכזבות עם הנבחרת וזו הייתה ההזדמנות לתת שמחה לאוהדים, חבל שלא הצלחנו". על פרס השחקן הטוב ביותר שקיבל, אמר: "זה לא חשוב. אני גם ככה לא משחק בשביל פרסים אישיים. ברגעים כאלה לא איכפת לי מכלום, רק רציתי לזכות בגביע העולם".

"הכאב שאני מרגיש הוא עצום", הודה חאבייר מסצ'ראנו, "נתנו את כל מה שהיינו מסוגלים לתת, ואנחנו מצטערים עבורנו ועבור כל העם הארגנטיני. לא עמדנו בציפיות. העצב הזה יישאר איתי לכל החיים, כי זו הייתה ההזדמנות שלנו לקחת את הגביע בחזרה לבואנוס איירס. אני גאה להיות חלק מהנבחרת הזו".

המאמן אלחנדרו סאבלה ניסה לנחם את החניכים שלו: "עצוב לי על זה שלא הצלחנו לזכות בטורניר, אבל אני גאה מאוד בשחקנים שנתנו משחק ענק. אני מברך את השחקנים, שמהווים גאווה עבור המדינה, על המאמץ והטורניר שהם סיפקו. זה היה משחק שכל אחת מהנבחרות הייתה יכולה לנצח, בחלק מהזמן הם היו עדיפים, אבל גם הגענו לכמה מצבים מצוינים".

מי ששוב נקלע לעין הסערה הוא כמובן ליאו מסי, שצולם במהלך המחצית הראשונה כשהוא מקיא על כר הדשא, ולא בפעם הראשונה בקריירה. העובדה שהוא הפסיד בגמר בוודאי לא מוסיפה לסופרסטאר של ארגנטינה, שלמרות הכל זכה באופן תמוה בפרס השחקן המצטיין של מונדיאל 2014. אגב, השחקן האחרון שזכה בפרס מהנבחרת המנצחת היה רומאריו ב-1994.

מההתאחדות הארגנטינאית, שם סומן חצי הגמר כיעד לפני הטורניר, נמסרה ההודעה הבאה: "בלי אף דמעה. בלי חרטה. תודות לכולם. ל-23 שבתוך המגרש ול-40 מיליון שמחוצה לו".