הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארבעים פלוס: צפו ב-76:119 של ארה"ב על סלובניה

האמריקנים דרסו גם את האחים דראגיץ'. אז מה עוד מחכה לליטא בחצי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.14 - 00:02

זה הצד הנוח בהגרלה, לפחות עבור ארצות הברית. סלובניה הגיעה לרבע הגמר עם הידיים למעלה כדי לשמור והשאירה אותן מורמות כדי להיכנע. אחרי מחצית ראשונה מאוזנת למדי, האמריקנים לחצו על הדוושה ועם 76:119 מפלצתי עלו לחצי הגמר. בשלב הבא הם יתמודדו מול ליטא בשחזור המפגש מהמונדובאסקט הקודם.

מוקדם יותר ליטא ניצחה 61:73 את טורקיה, אבל מול יכולת כמו שהציגו האמריקנים במחצית השניה נגד סלובניה נראה שגם לבחורים של יונאס קזלאוסקאס לא יהיה סיכוי. במהדורה הקודמת ניצחה ארה"ב את הליטאים בדרך לזכיה עם חגיגה על חשבון המארחת טורקיה, הפעם הפייט יגיע רק מכיוון הצד השני בהגרלה. 

על המגרש ועל לוח הסטטיסטיקה לא היה מקום להשוואה בין שתי הנבחרות. סלובניה אמנם הגיעה לרבע עם מאזן נהדר של 1:5 בטורניר, אך ארה"ב שלטה בכל אספקט של המשחק ועם שליטה מוחלטת בנקודות ממתפרצת רמסה את היריבה. 

לא צריך להתפלא יותר מדי מהתוצאה. סלובניה החזיקה מעמד כל עוד היו לשחקניה רגליים, אבל היתרון האתלטי של ארה"ב עצום ועם סוללת קופצים שכזו רק ספרד אמורה להתמודד. קליי תומפסון היה השחקן ששיחק הכי הרבה אצל ששבסקי וגם הוא לא עבר את רף 29 הדקות. דריק רוז נראה הפעם ממוקד יותר וגם הארדן ואירווינג סיפקו את הסחורה מהקו האחורי. מי מאמין שבחצי הגמר ביום חמישי זה ייגמר אחרת?

הרבו לקלוע לארה"ב: תומפסון 20 נקודות (4 מ-8 מהשלוש), פאריד (10 ריבאונדים) והארדן 14 נק' כל אחד, דייויס 13 ו-11 ריב', רוז ואירווינג 12 כ"א. לסלובניה: גוראן דראגיץ' 13, לורבק 12, זוראן דראגיץ' 11.

מהלך המשחק
כמו בכמה מהמשחקים הקודמים, בתחליה נראה היה שארצות הברית לא הייתה מוכנה לפייט. סלוקאר, גוראן דראגיץ' ולורבק הובילו את האירופים ל-4:8 והפעילו לחץ ראשוני על החבורה של ששבסקי. האמריקנים התעוררו. מהלך שלוש נקודות של קיירי אירווינג ועוד שתיים של דריק רוז קבעו 10:15, שמה שאילץ את יורי זדובץ' לקחת פסק זמן ראשון. גם קליי תומפסון נכנס לעניינים ודאנק של דימרכוס קאזינס הצמיח את היתרון ל-11 בדרך ל-22:29 בסיום הרבע.

הסלובנים לא נשברו ודקה להפסקה הצליח זוראן דראגיץ' לסדר לקבוצתו נקודות ראשונות במתפרצת. המומנטום האמריקאי נבלם ושלשה של זוראן קבעה 42:49 לארה"ב בירידה לחדרי ההלבשה.

סלובניה צימקה בחזרה מההפסקה למרחק 5 נקודות בלבד מהיריבה, שהגיבה ב-0:8 משלה. הבריחה נמשכה ושלשה של אירווינג אותתה שהסיפור סגור. גוראן דראגיץ' אמנם ענה בשלשה משלו, אך מהפך נראה כמעט חסר סיכוי. הקצב עלה, סלובניה דעכה וארה"ב ברחה בלי להביט לאחור. 76:119 קליל בסיום.