אין סיבה למסיבה: הדרך הכי גרועה לסיים קריירה

סה ג'ה היוק והוואנג מון היו אמורים להשלים בסילבסטר ולשים מאחור את כל הצרות, אבל בפועל החגיגה הפכה לעימות פיזי. מרים המשקולות הצעיר נפצע ובספק לריו, הקוריאני הוותיק הושעה ל-10 שנים ובכך נגמרה לו הקריירה בטונים צורמים. מתוך המגזין האולימפי

עודד הלפרין
עודד הלפרין  09.01.16 - 10:30

תגיות: ריו 2016

תחילת כתבה

מסיבת הסילבסטר בדרום קוריאה הייתה אמורה להיות המקום בו סה ג'ה היוק והוואנג מון, יקברו את הסכסוך ביניהם, ויפתחו את השנה האולימפית ברגל ימין. בפועל, ויכוח מילולי בין השניים הפך לעימות פיזי, שהותיר את מון הצעיר, בבית החולים, עם פציעה חמורה מתחת לעינו השמאלית.

מון בן ה-21, מדליסט הכסף מאליפות העולם לנוער ב-2014, ייעדר תקופה ארוכה, והופעתו בריו מוטלת בספק. עבור סה ג'ה היוק, מדובר בסוף משפיל לקריירה, ובאובדן הסיכוי האחרון, לעמוד שוב על הפודיום. היוק, נחשב לספורטאי פופולרי במיוחד בקוריאה – בבייג'ין 2008 זכה בזהב בקטגוריה של עד 77 ק"ג, כשהוא בן 23 בלבד. ארבע שנים לאחר מכן, בלונדון, שוב היה בכותרות, אבל בהקשרים חיוביים הרבה פחות.

באחד מהרגעים הכואבים והזכורים, היוק פרק את המרפק, ובעקבות חומרת הפציעה, הוסתר מיידית, ונאלץ כמובן לפרוש מהתחרות. השנה, היה אמור להגיע התיקון.

אבל רגע אחד של אובדן שליטה, כפי שהגדיר זאת בחקירה המשטרתית, עלה לו ביוקר. מעבר להשעייה ארוכת הטווח מהספורט, הוא עשוי לעמוד גם לדין פלילי, ובכלל, ענף הרמת המשקולות בקוריאה מתקשה להתאושש מהסערה, כאשר בחירת הנבחרת למחנה האימונים הקרוב נדחתה, וההכנות לריו נתקעו. לא כך רצו להתחיל שם, את שנת 2016.

מתוך המגזין האולימפי מבית ערוץ הספורט, "ריו 2016", שילווה את ההכנות האולימפיות בארץ ובעולם, עד לטקס הפתיחה ב-5 באוגוסט. המגזין משודר בכל יום שישי ב-18:00, ב-5SPORT, ובו נעקוב אחר ההתקדמות והתרחבות של המשלחת האולימפית הישראלית, וכל הסיפורים החמים מהעולם. את המגזין תגיש מירי נבו, וילוו אותה באופן קבוע אריק זאבי, רון קופמן ומולי אפשטיין, לצידם של אורחים בכירים מהספורט הישראלי.