שייט: עומאן לא תארח את אליפות העולם לנוער

החליטה לוותר אחרי לחץ מישראל על ההתאחדות הבינ"ל לעמוד בצ'ארטר האולימפי. גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט: "קברניטי השייט בעולם הבינו את העוול שנגרם לספורטאי ישראל, לא תהיה אפליה בין מדינות"

מירי נבו
מירי נבו  29.02.16 - 18:10
היכן תיערך אליפות העולם לנוער בשייט? (צילום: עמית שיסל)
היכן תיערך אליפות העולם לנוער בשייט? (צילום: עמית שיסל)

תגיות: שייט

תחילת כתבה

התאחדות השייט הבינלאומית הודיעה היום (שני) כי עומאן הסירה את בחירתה לאירוח אליפות העולם לנוער בדצמבר ב-8 דגמים. החלטתה של עומאן הגיעה בעקבות דרישה ספציפית של ההתאחדות הבינלאומית בעקבות החלטה שהתקבלה בישיבה מיוחדת שנערכה, שם חידדו את הרעיון האולימפי בו אי אפשר יהיה להפלות בין מדינה למדינה ועל כך שלא ניתן יהיה לארח תחרויות בינלאומית אם לא תינתן התחייבות כזו מצד המארגנים.

הסרת המועמדות של עומאן הגיעה אחרי לחצים גדולים שהפעילו בישראל על ארגון השייט הבינלאומי, בדרישה שכל מדינה מארחת תעמוד בצ'ארטר האולימפי. כזכור, זכתה עומאן באירוח אליפות העולם ב-2016 אך בהודעת ISAF  נמסר כי העומאנים וויתרו על האירוח אחרי הודעתה של ISAF  (התאחדות השייט הבינלאומית),  שביקשה הבהרה מכל המדינות המתעתדת לארח תחרות בינלאומית בה יתאפשר לכל ספורטאי להיכנס למדינה המארחת ולהתחרות תחת הדגל שלו ללא שום הגבלות.
 
גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט, היה מרוצה ואמר: "זהו ניצחון גדול של הנורמליות ושל ערכי הספורט האמיתיים על הפוליטיקה. הודעה זו מראה שקברניטי השייט בעולם הבינו את העוול שנגרם לספורטאי ישראל והם אכן נתנו ביטוי לכך שלא יתנו יד שלא תהיה אפליה בין מדינות. מבחינת איגוד השייט בישראל מדובר בהישג גדול שהשלכותיו יהיו לא רק לגבי הספורטאים שלנו, אלא לגבי כל השייטים בעולם והספורטאים בכלל".