הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: לא ייפתח הליך משמעתי נגד ספיצ'קוב

דריהן זעמה: "לולא ההפרעה, היה לי סיכוי לזכות בזהב"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.03.20 - 16:11

ועדת החוקה של איגוד השייט הישראלי דחתה היום (חמישי) את ערעורה של נוי דריהן נגד קטי ספיצ'קוב. כזכור, דריהן טענה כי ספיצ'קוב חסמה אותה בזינוק בשיוט המדליות באליפות העולם בגלשני  RSX, מה שגרם לטענתה לסיים במקום התשיעי באותו הזינוק ובכך לאבד את  המקום הראשון הכללי ולסיים עם מדליית הארד.

על פי הוודעה, על פי המיקום של הגולשות "אינה מצביעה על שום דבר שאינו קשור לתוצאה שקטי רצתה להשיג". מסקנה נוספת קשורה לעובדה שדריהן לא הייתה בקרבת ההולנדית שהיה על נוי להגיע ולו מקום אחד לפניה כדי להבטיח לה את מדלית הזהב באליפות ושתיהן התמקמו להשגת תוצאה מיטבית להן לדעתן.

עוד הוזכרה ההיתקלות של קטי בחבל העוגן וכן "העובדה שנוי קיבלה עונש מהשופטים, שהיו קרובים מאוד למתחרות, בתקרית שהייתה בין נוי לקטי מוכיחה שדווקא היא הפרה חוק תחרות. מה שמתנגש עם טענותיה שקטי הפריעה לה".

ספיצ'קוב, שאותה ייצג עו"ד איתן ארז, אמרה לאחר ההחלטה: "אני מביעה סיפוק רב מהחלטת ועדת החוקה של איגוד השייט בישראל שדחתה את תלונתה של הגולשת נוי דריהן כנגדי בקשר עם שיוט המדליות באוסטרליה. אני אמשיך לייצג את ישראל בכבוד בתחרויות בינלאומיות ברמה הגבוהה ביותר כפי שעשיתי עד היום ומתוך תקווה לייצג את ישראל גם באולימפיאדת טוקיו.חבל שישנם גורמים כאלה ואחרים שניסו לחבל בהצלחתי ולפגוע בשמי הטוב".

כזכור, אליפות העולם האחרונה שהייתה באוסטרליה הייתה אמוציונאלית וסוערת במיוחד בין דריהן לספיצ'קוב, גם בעקבות פרשת הקשר הרומנטי בין האחרונה למאמן הנבחרת לשעבר, פייר לוקה. דריהן שמרה על המיקום הראשון עד לשיוט המדליות.

נכון לעכשיו טרם נבחרה הנציגה למשחקים האולימפיים בטוקיו, מכיוון שספיצ'קוב אמנם נמצאת בראש הניקוד הפנימי, אך יש על הפרק גם את ההמלצה של המאמנת הלאומית, לי קורזיץ, וסביר להניח שהיא תמליץ על חניכתה בחודשים האחרונים - דריהן. כזכור, קורזיץ נענתה לבקשת האיגוד לאמן את הגולשות בנבחרת אחרי פיטוריו של לוקה. ספיצ'קוב מאז לא בנבחרת והיא מתאמנת עם לוקה באופן פרטי.

נוי דריהן אמרה לערוץ הספורט: "איגוד השייט הישראלי קבע שמי שזוכה בזהב בתחרות זאת תישלח לטוקיו. לולא ההפרעה בהחלט היה לי סיכוי גדול לזכות בזהב, והוכחתי יכולות מרשימות ביותר. אין קשר בין הוכחת אשמה להוכחת הפרעה, ועובדתית, וגם לפי מכתבו של צבי, קטי הפריעה לי. כפי שצבי כתב, לקטי לא הייתה אפשרות כלשהי להשיג אותי בגלל פער הניקוד. בשבוע הבא תתכנס הוועדה שתבחר את הנציגה לאולימפיאדה, וצפויה המלצת מאמנת הנבחרת לי קורזיץ. הוכחתי כי אני הראויה ביותר לייצג את ישראל באולימפיאדה. בחירה של קטי תעביר מסר שגוי וחמור לכל ספורטאי ישראלי או מאמן ישראלי באשר הוא, ובמיוחד לילדות, לנערות ולנשים".

עוד לפני שהערעור נדחה, שלחה דריהן מכתב מנומק לוועדת הבחירות של הנציגים האולימפיים וכך כתבה בין היתר: "לאליפות העולם הגיעה קטי מנותקת לחלוטין מנבחרת ישראל. היא, שאמורה להיות חברת נבחרת, הגיעה עם המאמן המפוטר, אותו מאמן שהאיגוד טוען כי 'פוטר'. פייר, אשר מודע היטב למצבן הנפשי של הספורטאיות, בגד באמונן. הוא הטריד אותי ללא הרף, נעץ בי מבטים מוקשי סבר, הסתובב סמוך אליי ללא שום צורך במהלך ההצטיידות לקראת השיוטים. הוא אף נרשם כמאמנה של קטי לתחרות, ואף היה במהלכה על הסירה".

"מעבר לניסיון החמור לפגוע בי, נוצר מצב בו ישראל מיוצגת על ידי שני מאמנים: שלוש ספורטאיות תחת לי (קורזיץ) וספורטאית 'נבחרת' תחת המאמן 'שפוטר'. על רקע נסיבות חמורות אלה, ההישג שלי באליפות העולם והזהב שנגזל ממני הוא כפול שבעתיים".

"ספיצ'קוב הוליכה שולל הן את הוועד האולימפי, הן את האיגוד והן את חברותיה לנבחרת. היא בזה לקוד האתי. שואבת מחברותיה פרגון, עזרה ועוגן מחד, ובאותה שעה מבלה בילויים מיניים וזוגיים עם מי שחברותיה רואות בו אבא שלהן. מי שעליו הן אמורות לסמוך בעיניים עצומות. מידת הציניות והניצול של ספיצ'קוב היא בלתי נתפסת, כאשר המאמן הוציא הוראות נוקשות לחברות הנבחרת כי אסור להן להביא את החברים שלהן לביקור בחדר המשותף, משום שטען כי מעשה כזה אינו מכבד את הבנות האחרות".