הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פייר לוקט: "במקום להתנהג כמאמן, ניצלת אותנו לרעה"

דריהן ומוריס נגד הצרפתי. דורשות 2 מליון ש''ח פיצויים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.06.20 - 16:15

נבחרת ישראל לנשים בגלישה חוותה טלטלה גדולה בסאגת האימון שלטענה גרמה לקשיים מנטאליים חמורים וכללה רומן שלו עם השייטת קטי ספיצ'קוב. בעקבות האירועים הללו, הגולשות מאיה מוריס ונוי דריהן מנבחרת ישראל גם כן, הגישו בעזרת נציגיהן את מכתב ההתראה לפני תביעה, בה דורשות הספורטאיות פיצויים בסך 2 מליון שקלים.

כחלק ממהמכתב שנשלח ללוקט נאמר למאמן לשעבר מצד מוריס ודריהן: "לפני כניסתך לתפקיד, חתמת על קוד אתי של איגוד השייט הישראלי". עוד הוסיפו במכתב שלוקט התחייב גם לא לנצל את מעמדו ולא יפלה בין הספורטאיות בנבחרת.

באחד הסעיפים במכתב החמור הופנו האשמות כלפי לוקט: "במקום להתנהג כמאמן לאומי כמצופה וכמנהיג של בנות צעירות, בחרת ביודעין לשבור את אמונן". עוד הוסיפו שלוקט ניצל לא רעה את הספורטאיות וכן את תפקידו וכמו כן הפלה בין הגולשות.

מוריס ודריהן התייחסו גם למערכת היחסים שהיה למאמן עם אחת הגולשות. הן התייחסו לכך כהתנהגות לא מקצועית ולא אחראית. "מערכת היחסים הזו איננה רק פגיעה בקוד האתי של האיגוד, אלא עצם השמירה על המעשה כסוד פגעה בנאותות של הבחירות המקצועיות שלו כמאמן".

כחלק מהמכתב תואר כיצד לוקט וספיצ'קוב ניהלו את הרומן ביניהם מאחורי גבם של הנבחרת: "במהלך הערבים במחנות אימון בחו''ל, קבעתם תוכניות יחד כדי לקיים יחסי מין, בחדר שלה או שלך או בשירותים, הכל תחת סודיות. גם ממש לפני אליפות העולם ב-2019 באיטליה, שניכם עזבתם מפגש של הנבחרת במסעדה, רק כדי שימצאו אתכם יחד בשירותים של מסעדה אחרת".

במכתב הוסיפו השתיים שבמהלך מערכת היחסים הזו, לוקט כמאמן הראשי שיקף לאיגוד השייט שספיצ'קוב היא בעלת הסיכוי הריאלי ביותר לזכות במדליה אולימפית ובכך היא תוגמלה הן מבחינה מקצועית והן כלכלית יותר מהאחרות.

לסיום, במכתב שנכתב מנציגיהן של שתי הגולשות, הציגו את דרישת הפיצויים של השתיים בסך 2 מליון שקלים. כאמור, חשוב לציין שהתביעה טרם הוגשה והמכתב הוגש כאיום לפני תביעה.