הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג: כסף לנוי דריהן בשווייץ בדגם הפויל

הגולשת הגיעה לפודיום בתחרות הראשונה עם הדגם החדש

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.08.20 - 21:04
(צילום: איגוד השייט)
(צילום: איגוד השייט)

תגיות: נוי דריהן

היום נפתחה בשווייץ אליפות אירופה הראשונה אי פעם של הדגם האולימפי החדש בגלשני רוח, פויל, שיחליף את דגם ניל פרייד החל מפריז 2024. שיוטי התחרות עצמה אמנם לא התקיימו בשל רוח חלשה, אך באתר התקיים מעין מרתון גלישה בן שעה אחת, כמעין פתיח וחימום לאליפות. אמנם זה אינו נחשב בניקוד של האליפות אמנם, אבל שולח את המנצחים אל פודיום עם מדליות, והנה כבר לישראל יש הישג ראשון בפויל.

נוי דריהן מאילת, מדליסטית הארד העולמית בניל פרייד, סיימה שנייה בשיוט כשרק בפוטו פיניש הקדימה אותה המנצחת, צרפתיה שזכתה לאחרונה באליפות העולם הפתוחה לדגמי הפויל, הלן נוסמאון. דריהן ונוסמאון פתחו פער על יתר הגולשות והחליפו ביניהן את ההובלה מדי פעם.

מחר (ראשון) צפוי להתחיל יורו 2020 עצמו עליו אומר מאמן הנשים רוני מאיר: "נבחרת הבנות מגיעה כנבחרת צעירה ולא מנוסה בגלישת הפויל. הגולשות, שמובילות כרגע בעולם, מנוסות בדגם כבר קרוב לשלוש שנים, אבל אני מאמין שכבר בתחרות זו נראה ניצנים של הצלחה למרות שאנחנו באים כאנדרדוג. אני שמח על כך שאיגוד השייט ושאר המוסדות השקיעו מאמצים בהגעה שלנו לכאן בתקופה קשה זו".

מאמן הגברים גור שטיינברג: "היה לי מאוד חשוב שהנבחרת תגיע לתחרות. לא יכולתי לקבל מצב בו האירופים יתבססו בדגם החדש ואנחנו נשאר מפגרים מאחור. הישגית אנחנו מצפים לנציג בשמינייה הראשונה".