הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השייטת שי קקון אלופת אירופה עד גיל 21

הישראלית זכתה לאחר 6 ימי תחרות, שברובם הובילה: "הרגשתי שזה שלי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.04.22 - 19:50
(Thom Touw)
(Thom Touw)

תגיות: שי קקון

השייטת האולימפית הישראלית, שי קקון, זכתה היום (חמישי) באליפות אירופה עד גיל 21 בסירות ILCA6(לייזר רדיאל). בתחרות, שהתקיימה בהורטין צרפת, בששת הימים האחרונים התקיימו 11 שיוטים וקקון התמקמה בפסגה כבר ביום הרביעי, ומשם לא הביטה לאחור. בשלושת ימי התחרות האחרונים סיימה קקון פעמיים במקום רביעי, פעם אחת בשני ופעם במקום הראשון, מה שלא הותיר ליריבותיה סיכוי אמיתי לאיים על מדליית הזהב בשיוט האחרון של התחרות.

בסיום השיוט האחרון, לאחר הקפיצה המסורתית למים, אחזה קקון בדגל ישראל דקות ארוכות, בעודה יושבת בסירה. "לאורך כל התחרות הרגשתי שהפעם זה שלי. אמנם הצלחתי לשמור על רמה גבוהה ויציבות לאורך כל הימים, אבל בשייט הכל יכול להתהפך עליך ברגע אחד, ולכן הלחץ היה עלי עד הרגע האחרון", הסבירה קקון את ההתרגשות הרבה. "הדרך עוד ארוכה ואני רק בתחילת הקמפיין פריז, אבל זו התחלה מתוקה".

שי בובר, יו"ר איגוד השייט: "הישג בלתי רגיל לשי קקון, שהוכיחה יציבות בתחרות הזאת בתנאי רוח משתנים. אני מאחל לה שתביא את היכולת הזאת גם לתחרויות הבאות."

שי קקון, בת ה 19, ייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה שעברה, שם סיימה במקום ה-30. בגלל גילה הצעיר היא זכאית להשתתף הן באליפויות הבוגרים והן בנוער (U21). קקון מתאמנת תחת המאמן האיטלקי פבריציו לזריני.