קסיאס צנח, בופון שני: מי השוער הטוב בעולם?

הדירוג היוקרתי של 2013 קבע: "סן איקר" איבד את הבכורה. אניימה נכנס?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.14 - 22:41
ההבעה המוכרת שלו העונה. קסיאס (gettyimages)
ההבעה המוכרת שלו העונה. קסיאס (gettyimages)
תחילת כתבה

שנת 2013 אמנם הסתיימה לפני שבוע, אלא שעדיין יש כאלו מתרכזים בסיכומיה ובניתוחיה. אחד מאלו הוא ה-IFFHS - הארגון הבינלאומי להיסטוריה וסטטיסטיקה בכדורגל - שענה הערב (שלישי) על אחת השאלות הקשות: מיהו השוער הטוב בעולם, נכון לשנה שהתסיימה לא מכבר?

הדירוג נקבע על פי השיטה הבאה: מומחים מכל היבשות הצביעו על פי ראות עיניהם - וקולותיהם שוקללו יחד עם נתונים סטטיסטיים כגון הישגים קבוצתיים, הצלות, משחקים ללא ספיגה, דקות על הדשא ועוד. ולא, אם קיוויתם, וינסנט אניימה דווקא לא כאן. להלן התוצאות.

למקום הראשון, ובפער ניכר מיתר מתחריו, הגיע מנואל נוייר מבאיירן מינכן. השוער, שהפך לגרמני הראשון מאז אוליבר קאן שתופס את הבכורה בדירוג היוקרתי, זכה ל-211 נקודות דירוג - 133 יותר מג'יאנלואיג'י בופון שהגיע שני. מי שמשלים את ה"פודיום" הוא פטר צ'ך מצ'לסי עם 64 נקודות.

טיבו קורטואה הנפלא והצעיר מאתלטיקו מדריד הגיע רביעי (54 נקודות), בעוד שוויקטור ואלדס (53 נקודות) סיים חמישי. הסיפור הגדול הוא השוער שנמצא במקום השישי, עם 23 נקודות: איקר קסיאס. סן איקר, שהפך לפתע לשחקן ספסל בריאל מדריד, ניצב בראש הדירוג בחמש השנים האחרונות - כך שלמעשה מדובר ברעידת אדמה של ממש. סלבאטורה סיריגו מפאריס סן ז'רמן סוגר את הרשימה.