"קח סיגריה ותרגע": עלילות קלופ בדורטמונד

פיזיותרפיסט השוורצגלבן חשף סיפור מרתק מימיו בגרמניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.20 - 14:36
תחילת כתבה

יורגן קלופ הוא אחד המאמנים הצבעוניים בעולם. לצד ההצלחה המקצועית בליברפול, שהגיעה לשיא בעונה שעברה עם זכיה בליגת האלופות, והאליפות שבדרך לאנפילד (תלוי בקורונה), הגרמני פשוט יודע לעשות את הדברים בדרך ובחן שלו. עם זאת, כמו כל בן אדם לפעמים הוא מאבד שליטה והפיזיותרפיסט האגדי של דורטמונד, פרנק זולנר, סיפר על דמותו של קלופ בראיון בגרמניה.

  • 23:40, כל לילה ב-5SPORT: "עוברים את זה ביחד"

"הוא טיפוס מיוחד", אמר זולנר (שהיה 17 שנה במועדון) על המאמן שעמד על הקווים בזיגנאל אידונה פארק במשך 7 שנים. הוא נזכר במקרה שקלופ איבד את הראש: "פעם אחת יאקוב בלשצ'יקובסקי (קובה) התקשר אלי כשחזר מנבחרת פולין. הוא אמר שהוא לא יכול להתאמן בגלל פציעה בשריר, אבל עדיין יגיע להתכנסות של הקבוצה. לפני כן, נסעתי לקלופ עם קובה וסיפרתי לו מה קרה".

אז מה הייתה התגובה? "הוא פשוט השתגע, בגלל שהודענו לו על הפציעה רגע לפני האימון. ז'ליקו בובאץ' (עוזרו של קלופ) היה מגיע ברגעים כאלה ואומר 'קלופו תעשן סיגריה עכשיו ותרגע!'. היו ימים שהייתי אומר לעצמי שיורגן אחלה בחור, אבל לפעמים הייתי חושב שהוא אגואיסט. למרות זאת, היו לו את הדרכים שלו להתנצל כשהוא היה מגזים בתגובה שלו".

האופי הצבעוני, העצבים והכדורגל הובילו את קלופ לשתי אליפויות גרמניה, גביע ושתי זכיות בסופר קאפ בדורטמונד. כמו כן, הוא ספג הפסד דרמטי בגמר ליגת האלופות מול באיירן מינכן, השאלה היא האם לבובאץ' הייתה סיגריה כדי להרגיע אותו.