הליגה הגרמנית: שלושה חולי קורונה אובחנו בקלן

התכנית על סף קריסה, בליגה מאמינים: "זיהינו סיכון מוקדם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.20 - 22:58
תחילת כתבה

הליגה הגרמנית הייתה הראשונה להודיע על שאיפות החזרה למגרשים, אבל עושה רושם שזה לא יהיה כל כך פשוט. אחרי שבדקה את כל שחקניה ואנשי הצוות, קלן הודיעה הערב (שישי) כי שלושה אנשים אובחנו כחולי קורונה. עדיין לא ברור אם מדובר בשחקנים או לא, אבל כך או כך, הם נכנסו לבידוד בן 14 ימים.

ההודעה הזו, עצובה ככל שתהיה, מקשה על אפשרות החזרה למגרשים עבור הגרמנים בשלב זה - אך לא חותמת לחלוטין את העונה לטענתם. "קבוצת האנשים הרלוונטית תיאלץ להיבדק בהמשך", נכתב בהודעה הרשמית של הקבוצה. "אנחנו רואים כעת שהקונספט שיצרנו מזהה סיכונים שלב מוקדם וכך מפחית אותם. לבריאות השחקנים והעובדים יש עדיפות על פני השיקולים האחרים, אך אנחנו יכולים להגיב עם פתרונות אינדיבידואליים".

יו"ר כח המשימה שגובש כדי להחזיר את הכדורגל למגרשים, פרופסור טים מאייר, הסביר מה הלאה: "אנחנו נהיה בקשר הדוק עם רשויות הבריאות והמומחים הרפואיים בנוגע לנושא הזה. אנחנו משוכנעים שהקונספט שלנו יעזור לשחקנים לעסוק במקצוע שלהם עם ההגנה הטובה ביותר מפני הנגיף".

ועדיין, להידבקות אנשי קלן יש משמעות רחבה יותר: על פי התקשורת המקומית, אימוני הקבוצה עלולים להיות מושבתים שוב וייתכן שיופסקו לאלתר. מה גם שהשלושה לא הראו סימפטומים לפני, כך שיכול להיות שישנם חולים נוספים בקבוצה ובליגה בכלל. כזכור, בשבוע שעבר הודיעה הבונדסליגה שתחזור לפעילות בתשיעי במאי, בכפוף להוראות הממשלה, אך כעת גוברים הסיכויים שהתוכנית לא תיושם.