ליגה גרמנית: 1,700 בדיקות קורונה נערכו

לקראת חזרת הכדורגל במדינה, נשלחו דגימות של כלל אנשי הקבוצות בליגה הראשונה והשנייה וזוהו 10 חולים. גל שני של בדיקות צפוי בהמשך השבוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 16:44
תחילת כתבה

ככה צריך. בגרמניה פועלים באופן עקבי ומסודר על מנת להבטיח שהעונה בכדורגל תוכל להגיע לסיום ספורטיבי, גם בליגה הבכירה וגם בליגת המשנה. על פי פרסום באתר הרשמי של ה-DFL, במדינה ערכו גל בדיקות מקיף של כלל אנשי 36 הקבוצות מהבונדסליגה הראשונה והשנייה על מנת לזהות מקרים של נגיף הקורונה.

בהודעה נכתב כי נעשו מעל 1,700 בדיקות, גם לשחקנים וגם לאנשי הצוות בכל מועדון. הדגימות נלקחו ונשלחו למעבדות מיוחדות בחמש תחנות שונות ברחבי גרמניה, ועד כה זוהו עשרה מקרים של הנגיף. הדבר מאפשר לנקוט בצעדים שימנעו הידבקויות נוספות בכדי שיהיה ניתן להתקדם עם השלבים לעבר חזרת הענף לפעילות. בתקשורת הגרמנית דווח כי הממשלה דורשת שבמקרה של זיהוי חולה, כל הקבוצה צריכה להיכנס לבידוד.

ממה שנכתב בהודעה, נדמה כי מתכננים לקיים גל בדיקות נוסף בהמשך השבוע, כאשר יש צפי ככל הנראה לעוד מקרים בודדים בלבד של תוצאות חיוביות. כמו כן, נאמר כי ברגע שיתחילו האימונים על בסיס קבוע, בכפוף לאישור הממשלה, ינסו להגיע למצב שאפשר לקיים שתי בדיקות בשבוע בכדי לשלול עוד מקרים של הדבקות.