הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בצל הפציעה: סיטי "מעוניינת מאוד" בהולאנד

המירוץ אחר החלוץ התרחב. וגם: הציוץ המרגיע של הנורבגי, ואיך תסתדר דורטמונד בלעדיו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.20 - 12:51

רק לפני מספר שבועות "התלונן" ארלינג הולאנד ש"זה הפך להיות נורמלי להחליף אותו בשלב מוקדם", אמש (רביעי) התברר מעין מגיע החשש. הכוכב הבלתי מעורער של דורטמונד, מכונת השערים הנורבגית, קרע סובל מקרע בשריר ההאמסטרינג וייעדר עד ינואר לפחות.

"כמובן שזה כואב לנו", אמר מיכאל צורק, המנהל המקצועי של הצהובים-שחורים. "הוא שחקן חשוב מאוד עבורנו והוא זה שנותן את הטון בהתקפה בשבועות האחרונים. גם באיירן מינכן מצליחה כל כך בזכות השערים של רוברט לבנדובסקי. כעת, חבריו לקבוצה צריכים לפצות על החיסרון, האחרים צריכים לתקן".

ואכן, לאחר שהעפילה לשמינית גמר ליגת האלופות ובצל המאבק הצמוד בצמרת הבונדסליגה, דורטמונד תיאלץ לחפש פתרונות. למה? המספרים מסבירים: בראש ובראשונה, אם החלוץ בן ה-20 מבקיע, לדורטמונד יש 92 אחוזי הצלחה (12 ניצחונות מ-13 משחקים). אם הוא אינו מבקיע, שיעור ההצלחה יורד ל-40 אחוזים (!). משמע, ירידה של 52 אחוזי הצלחה (4 ניצחונות ב-10 המשחקים האחרונים בלעדיו).

ואם כבר צורק נתן את דוגמת לבנדובסקי, אזי שכשחלוץ באיירן מינכן לא מבקיע, הבווארים מנצחים 58% מהמשחקים שלהם (במקום 89% הצלחה איתו). כמובן שכל זה מתבטא בקצב צבירת הנקודות של דורטמונד, שיורדת מ-2.77 נקודות למשחק ל-1.2 נקודות למשחק בלעדי חלוץ העל.

האם היהלום הצעיר, יוסופה מוקוקו, הוא הפתרון של לוסיאן פאברה? ובכן, הוא אמנם התקווה הגדולה של הצהובים-שחורים - אבל צריך לזכור, הוא רק בן 16. ואם כמה שפאברה לא מסתכל על הגיל כפקטור, דורטומנד לא יכולה להרשות לעצמה לקחת סיכונים בשלב הזה של העונה.

כך או אחרת, זו תהיה הזדמנות טובה לקבוצה לבחון כיצד היא מסתדרת ללא הולאנד - שכן עושה רושם שבסיום העונה הנוכחית היא בכל מקרה תצטרך לוותר עליו. אמש, על פי דיווח של העיתונאי פאבריציו רומאנו בפודקאסט בו לקח חלק, גם מנצ'סטר סיטי הצטרפה למירוץ אחרי הולאנד.

רומאנו טען שסיטי, שמחפשת חלוץ ובחנה גם את אופציית רומלו לוקאקו, "מאוד מעוניינת בהחתמת הולאנד", שמחזיק בסעיף שחרור נמוך של 75 מיליון יורו. לצידה, כזכור, גם ריאל מדריד, ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד ועוד רבות אחרות בתמונה - כך שלא כדאי שתתנו לסעיף השחרור להטעות אתכם, שכן הסכומים עלולים לטפס גבוה הרבה יותר.

בכל מקרה, נדמה שהפציעה של הולאנד לא מאוד חמורה, והנורבגי עצמו צייץ היום בצהריים תמונה של עצמו וכתב: "חדשות טובות! דיברתי עם הרופאים שלי, אשוב בקרוב".