הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ללא חולשות": לבנדובסקי והולאנד ראש בראש

היעילות של חלוץ באיירן, הרעב של כוכב דורטמונד וההבדלים. המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.03.21 - 12:43
תחילת כתבה

זה אמנם לא יהיה הקרב בין הראשונה לשנייה כמו שקיוו בגרמניה, אבל כך או אחרת, ה"קלאסיקר" תמיד מספק את הסחורה. הערב (שבת), האוהדים הגרמנים "יעצרו את נשימתם" בפעם השנייה העונה לקראת המפגש המסקרן בין באיירן מינכן לדורטמונד.

דורטמונד, כידוע, מגיעה למשחק מעמדת נחיתות. היא מפגרת ב-13 נקודות אחרי הבווארים, שעדיין נלחמים על התואר ונמצאים בפסגת הבונדסליגה. כתוצאה מכך, מה שתופס את מירב תשומת הלב זה מפגש הענקים בין רוברט לבנדוסקי לארלינג הולאנד - שני החלוצים המובילים של הליגה הגרמנית, ושניים מהכלים ההתקפיים הקטלניים בעולם.

רגע לפני יריית הפתיחה, ערכנו עבורכם השוואה בין השניים כדי שתדעו למה לצפות. נתחיל בוותיק מביניהם: לבנדובסקי מגיע להתמודדות בפסגת הכיבושים של הבונדסליגה, כשבאמתחתו 28 שערים ב-22 הופעות לצד שמונה בישולים. בליגת האלופות, הפולני "הסתפק" בארבעה שערים. אבל זה כשהוא לא פוגש את הצהובים-שחורים. מול דורטמונד, הקבוצה ממנה עבר לבאיירן מינכן, לבנדובסקי מחזיק במאזן של  17 שערים ב-13 המפגשים האחרונים.

"כמעט ואין להם חולשות", נכתב על השניים ב"קיקר". "לבנדובסקי הפך למועיל יותר בשנים האחרונות והתפתח כספורטאי קבוצתי. מה שמבדיל אותו מהולאנד זה משחק הראש הטוב, דבר שהנורבגי עדיין לא למד לחלוטין".

בצד השני, הולאנד מגיע עם מאזן קצת יותר "סולידי". הוא כבש  17 שערים ב-18 הופעות בליגה, הוסיף חמישה בישולים ושמר את מירב התחמושת לליגת האלופות - שם הבקיע שמונה שערים עד כה. "הולאנד לא הולך, הוא רץ - ורצוי בכיוון הישיר של השער. כמו לבנדובסקי, יש לו רעב עצום לשערים, יש לו את כל מה שדרוש כדי להיות העתיד של הכדורגל", העיד עליו האנסי פליק, מאמן באיירן מינכן.  ב"קיקר" הוסיפו: "הולאנד נראה כמו יורש אפשרי לפולני, הביטחון שלו יוצא דופן, הוא מכונת שערים מהלכת".