הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם זה היה בצד של באיירן, השופט היה שורק ב-100%"

היום שאחרי ה"קלאסיקר": דורטמונד טענה לעבירה של סאנה, פריץ התגונן: "מבחינתי זה לא פאול". וגם: משך הפציעה של בואטנג והחגיגה של לבנדובסקי. סיכום ה-2:4 הגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.03.21 - 08:42

האם זה היה רגע המפנה בעונה של באיירן מינכן? הבווארים, שמחזיקים באמתחתם את כל התארים האפשריים, נראו מעט יותר פגיעים העונה: לא פעם אפילו, רחמנא ליצלן, העזו להפסיד. אבל אמש (שבת), ב"קלאסיקר" שתמיד מסמן לאן נושבת הרוח בכדורגל הגרמני, הצליחה באיירן לנצח 2:4 את בורוסיה דורטמונד, לחזור למקום הראשון בבונדסליגה - ולסמן שלפחות בגרמניה (אם לא בכל היבשת), יש את באיירן - ויש את כל היתר.

אבל הכותרות בתקשורת הגרמנית עוסקות ברגע מעורר מחלוקת - והוא המהלך שהוביל, למעשה, לשער הניצחון של באיירן: בדקה ה-88, בתחילת המהלך שבסיומו כבש לאון גורצקה את השער שקבע 2:3 למקומיים, נטען כי לירוי סאנה ביצע עבירה על אמרה ג'אן. השופט, מרקו פריץ, בחר להתעלם - ומרקו רויס, שחקנה של דורטמונד, ביקר את ההחלטה: "זו היתה עבירה ברורה, כך זה נראה לי מהספסל", אמר הגרמני. "אומר לך בוודאות: אם זה היה בצד של באיירן, השופט היה שורק ב-100 אחוז. ככה זה עובד".

גם המאמן של רויס, אדין טרזיץ', הרגיש באותה הצורה: "גם לדעתי היתה שם עבירה ברורה, אבל אנחנו חייבים לקבל את זה". תומאס מולר, אולי באופן טבעי, התייחס מעט בספקנות לתלונות של דורטמונד: "ברור שאחרי שאתה מפסיד, כמובן שיותר תשים לב למהלכים כאלה. כמובן שניתן היה לשרוק, אבל אני לא חושב שנרצה לראות שריקות על כל מהלך של דחיפות הדדיות במרכז השדה. אחרת כל הזמן המשחק ייעצר". פריץ עצמו אמר לאחר המשחק: "ראיתי את המהלך שוב, ואני דובק בגרסה שלי - לא היתה עבירה".

עם זאת, אמרה ג'אן שהיה מעורב במהלך לא השתמש בכך כתירוץ: "לא היינו מספיק טובים, חייבים להודות. פתחנו נהדר, אבל אז פשוט הפסקנו לשחק. באיירן קבוצה נהדרת, אחת הטובות בעולם, אבל אנחנו כולנו חייבים לשחק יותר כדורגל ולגלות יותר אומץ. זה היה חסר היום". טרזיץ' הוסיף: "סיימנו את המשחק רע. הרגע המכריע היה בדקה ה-24, כשיכולנו להבקיע שער שלישי - מאז באיירן כבר הפעילה לחץ, וכשאתה תחת לחץ כזה קשה להתמודד איתו".

בצד של באיירן, המאמן האנסי פליק אמר בסיום: "אני מסתכל על הצד החיובי, והוא הקאמבק של הקבוצה. אספנו את עצמנו אחרי שהיינו בפיגור, והיינו יותר פיזיים. ככל שהדקות התקדמו, צברנו יותר ויותר ביטחון. כשהצלחנו להשוות, הרוגע והשליטה חזרו. בסופו של דבר, הגיע לנו לנצח". לאון גורצקה סיכם: "התחלנו רע, אבל הוכחנו שאנחנו רוצים לנצח את המשחק. זו היתה הופעה אנרגטית ונהדרת שלנו. כשכבשנו את השער הראשון, האמנו בהחלט שאנחנו יכולים גם לנצח. אנחנו מאושרים".

בנתיים, בבאיירן קיבלו בשורה מנחמת מכיוונו של ג'רום בואטנג. הבלם שנאלץ לעזוב את הדשא בדקה ה-70, אובחן עם מתיחה קלה ויעדר מספר ימים בלבד. גם ארלינג הולאנד, שכבש צמד, הוחלף בדקה ה-60 אחרי פציעה משלו, אבל המאמן טרזיץ' טען כי לא זו היתה הסיבה שהוחלף: "ארלינג משחק כל משחק לאחרונה, והיינו צריכים לשמור עליו".