הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בנסיבות אפלות: הפרישה המפתיעה של הינטרגר

ההודעה שהדהימה את הבונדסליגה, הנסיבות האישיות והקשרים עם הימין הקיצוני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.06.22 - 18:52
(getty)
(getty)

זו היתה הבשורה שהדהימה את הכדורגל באירופה - ובעולם: חודשים ספורים לאחר שזכה עם איינטרכט פרנקפורט בליגה האירופית, מרטין הינטרגר הודיע היום (חמישי) על פרישה ממשחק פעיל, כשהוא רק בן 29. בלם נבחרת אוסטריה, ששיחק גם ברד בול זלצבורג, בורוסיה מנשנגלאדבך ואוגסבורג, הרגיש שאינו יכול עוד - והרים ידיים בפעם האחרונה.

"כבר בסתיו שעבר, חשבתי לפרוש בסוף העונה", אמר הינטרגר בפוסט שפרסם, "היתה לי תקופה קשה על המגרש. הניצחונות לא הרגישו טוב יותר, וכל הפסד כאב כפליים. השיפור שלי באביב, וההצלחה בליגה האירופית הגבירה את המוטיבציה שלי להיפרד עם הצלחה ספורטיבית. נהניתי כל כך כשזכינו (בליגה האירופית), כי ידעתי שזו תהיה מסיבת הניצחון האחרונה שלי, עם האוהדים בעיר הזאת, שהפכה לביתי בפעם השנייה. אני מודה לחבריי לקבוצה, לצוות האימון, לעובדים - ומעל הכל, לקהל שעמד מאחוריי גם ברגעים הקשים".

מה הרקע לפרישה? הסיבה לכאורה נפשית, אבל בגרמניה יש מי שמותח את הקו לסיפור אחר, שהתגלה לאחרונה: לפני שבועיים, נחשפו באוסטריה קשריו העסקיים של הינטרגר עם היינריך סיקל, שגדל יחד איתו בסירניץ המקומית, והפך לחבר מועצת העיר גראץ מטעם "מפלגת החופש האוסטרית", המזוהה עם הימין הקיצוני. סיקל גם היה חבר בילדותו ב"חזית העממית", ארגון ניאו נאצי מקומי, שהוצא ב-1992 מחוץ לחוק במדינה.

הינטרגר וסיקל שיתפו פעולה בהקמה של טורניר כדורגל, "גביע הינטי", שנערך במתחם השייך לאימו של סיקל. הינטרגר הבהיר את עמדותיו באינסטגרם לאחר מכן: "אין לי שום ידע על העבר או על העתיד של משפחת סיקל, כל מה שרציתי הוא שטורניר כדורגל יתקיים וזה הכל. כל קשר עסקי עם משפחת סיקל ייעצר מיידית בשל המידע שקיבלתי, וגם המשך דרכו של הטורניר תיבחן מחדש". עם או בלי קשר לסיפור, קריירת הכדורגל של הינטרגר תהפוך מהערב להיסטוריה.