ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 15 90 25
2 הפועל אשדוד 16 51 24
3 מ.כ. חולון 15 52 23
4 הפועל ראשל"צ 15 49 22
5 א.ס. רמה"ש 13 29 18
6 מ.כ. באר שבע 16 17 16
7 מכבי קרית מוצקין 16 -18 14
8 א.כ. נס ציונה 16 -29 13
9 עירוני רחובות 16 -28 12
10 הפועל קרית אונו 16 -47 10
11 בני הרצליה 16 -45 9
12 מכבי דימונה 16 -121 0

הבחירות לאיגוד הכדוריד חזרו למועדן המקורי

ההצבעה המוקדמת בוטלה עקב אי הסכמה בין סיעת הפועל למכבי לגבי מספר חברי ההנהלה. בהפועל דורשים להעלות את מספר החברים ל-15, מכבי מסרבת. השופטים שובתים עקב התנהלות בעייתית לטענתם של איגוד השופטים

אסף אקרמן
אסף אקרמן  09.07.12 - 19:12
שמחי. יצליחו להגיע להסכם?
שמחי. יצליחו להגיע להסכם?
תחילת כתבה

מי אמר מערכת בחירות מסועפת ולא קיבל? לא רק באיגוד הכדורסל, גם באיגוד הכדוריד הקמפיין מסתבך. היום (שני) היו אמורות להערך הבחירות לאיגוד הכדוריד, אבל באסיפת האיגוד הוחלט להחזיר את הבחירות למועדן המקורי - בעוד כ-4 חודשים. באיגוד רצו להקדים את הבחירות על מנת שיוכלו להתכונן כראוי לעונה הקרובה, אבל אי הסכמה בין סיעת מכבי להפועל על כמות החברים בהנהלה גרם לביטול ההצבעה המוקדמת וחזרה למועד המקורי.

.

הסיבה לשסע בין המחנות היא חזרתה של סיעת הפועל מההסכם שנחתם לפני מספר ימים ובו כמות חברי ההנהלה תרד מ-20 חברים ל-11 חברים. כעת, בהפועל דורשים להגדיל את כמות החברים ל-15. סיעת הפועל חזרה בה מההסכם עקב "הבגידה" של מכבי שרת חולון שהעבירה את הקולות שלה ממכבי להפועל ובכך הופכת אותה לסיעת הרוב. כעת, הפועל יכולה אפילו להציע מועמד מטעמה לתפקיד יו"ר האיגוד. היום הוחלט כאמור, כי ההנהלה הנוכחית תמשיך בכהונתה.

"אנחנו רוצים להוריד את מספר חברי ההנהלה כי אי אפשר לעבוד עם כל כך הרבה", סיפר יו"ר האיגוד דורון שמחי, ששייך גם לסיעת מכבי, "הישיבות הופכות ארוכות ואי אפשר להגיע להחלטות כמו שצריך. אנחנו לא ניתן להפועל להעלות את מספר חברי ההנהלה זה מה שהגענו אליו וככה יהיה". יוסי גבע ממכבי ראשון לציון הוסיף: "אותי לימדו שהסכמים צריך לכבד".

בתוך כך, חלק משופטי הכדוריד הודיעו על סכסוך עבודה. השופטים טוענים כי ישנה התעלמות מכוונת של האיגוד כמעסיק מנציגות השופטים והאיגוד מסרב לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי. כמו כן, השופטים מתלוננים כי ישנם איחורים חוזרים ונשנים בתשלום השכר והאיגוד מתנהל בחוסר תום לב ובדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה.

הבעיות הגדולות באיגוד השופטים החלו לפני מספר שבועות כאשר יו"ר האיגוד רמי דואני החליף את יו"ר הוועדה המקצועית, יאיר דורנפלד. החילופים גרמו למרמור בקרב השופטים ובמכתב שנשלח מטעם ההסתדרות שמייצגת את השופטים נכתב כי תיפתח שביתה ב-24 ביולי.

יו"ר איגוד השופטים רמי דואני הגיב לאתר ערוץ הספורט: "אנחנו לא נשב עם ההסתדרות, איגוד השופטים הוא הנציגות של השופטים. לא הייתי מרוצה מיאיר דורנפלד ולכן החלטתי להחליף אותו, אני מבין שיש כמה נסיכים שרוצים שהשליטה שלהם תמשיך באיגוד אבל אני לא אתן לזה לקרות. מבחינתי הליגה תיפתח עם 3 זוגות שופטים וצעירים נוספים. מי שלא רוצה להיות חלק מהאיגוד יכול ללכת, אותי הביאו לעשות סדר וזה בדיוק מה שאני אעשה".