ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל אשדוד 11 56 20
2 מכבי ראשל"צ 11 54 17
3 הפועל ראשל"צ 11 36 16
4 א.ס. רמה"ש 11 23 15
5 מ.כ. חולון 11 31 15
6 מ.כ. באר שבע 11 16 11
7 עירוני רחובות 11 -11 10
8 מכבי קרית מוצקין 11 -15 10
9 א.כ. נס ציונה 11 -20 8
10 הפועל קרית אונו 11 -40 6
11 בני הרצליה 11 -49 4
12 מכבי דימונה 11 -81 0

תמוה: מסע''ת לקראת גמר הגביע במסעדה של מימון

באיגוד בחרו לערוך את האירוע הגביע בבית העסק של שחקן פעיל מאחת הפיינליסטיות. בנוסף, לא היססו לקדם את המסעדה בעמוד הפייסבוק של האיגוד התגובה: "הוא לא יקבל תשלום על האירוח. זה בסה"כ גימיק"

אורי דגון
אורי דגון  14.03.13 - 13:40
טעם לפגם? תחליטו אתם (צילום מסך: עמוד הפייסבוק של איגוד הכדוריד)
טעם לפגם? תחליטו אתם (צילום מסך: עמוד הפייסבוק של איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

תארו לעצמכם סיטואציה: רגע לפני גמר היורוליג בכדורסל בין, נגיד, צסק"א מוסקבה לאולימפיאקוס, מסיבת העיתונאים הרשמית של יול"ב נערכת בבית העסק החדש של ואסיליס ספאנוליס, שעל הדרך מקדם את המקום. עכשיו בואו נגיד שמהשחק מוכרע על החלטת שיפוט מעוררת מחלוקת המזכה את היווני בתואר הכי חשוב של הענף. לא יתעוררו שאלות?

עכשיו בואו נפסיק לדמיין. איגוד הכדוריד נערך לקראת אחד מרגע השיא של העונה, כשביום שלישי הבא (19.3) ייערך גמר גביע המדינה שיפגיש את מכבי והפועל ראשל"צ לדרבי לוהט על התואר. עד כאן - תענוג. בנוסף, באיגוד דואגים לקדם את האירוע ולהכניסו לכותרות כמיטב המסורת - בעזרת התייחסות של שני המאמנים ושני הקפטנים במסיבת עיתונאים מסורתית.

איפה הבעיה? לפניכם ציטוט מעמוד הפייסבוק של איגוד הכדוריד, שהובא בזו הלשון: "עידן מימון, קפטן נבחרת ישראל בעבר והאחד של הפועל ראשל"צ, פתח לאחרונה מסעדה בראשל"צ. השמן והרזה. שזה כמעט כמו האדום והצהוב. לפני גמר הגביע שיבוא עלינו לטובה נקיים שם את מסיבת העיתונאים לנציגי הקבוצות והתקשורת שתועבר בשידור ישיר".

קשה לשכוח את העבודה כי מימון הוא שחקן פעיל באחת הפיינליסטיות וייקח חלק במשחק. הוא, מבחינתו, בסדר גמור - פתח עסק ורוצה ביחסי ציבור. אבל נדמה כי אפשר היה לצפות מהאיגוד שיישאר חף מקשרים אישיים בבואו לערוך מסע"ת שכזה, שכן לא ברור מדוע שירצה לכרוך דבר בדבר.

ההודעה הנ"ל בעמוד הפייסבוק מביאה את שחקניה הבכירים של הקבוצות מתחת לשלט של המסעדה, וזה פשוט מעורר תמיהה. האם נגמרו המקומות בהם אפשר לערוך מסע"ת? חשוב לציין שאין בידיעה זאת בכדי לרמוז על ''הטבות'' שייקבל אחד מן הצדדים בגמר, אלא מטרתה היא אחת - לשאול מדוע האיגוד ירצה לחשוף את עצמו לסיטאוציה שעלולה להיות בעייתית?

תגובת איגוד הכדוריד: "הרעיון בא מצד האיגוד בלבד ולא מהשחקן, שאינו מקבל תשלום עבור האירוח. לא יידרשו שום צילומים שקשורים לפרסום המקום ועברונו זהו גימיק בלבד. לקבוצת מכבי ראשל"צ לא היתה שום התנגדות, אלא להיפך - היא הביעה תמיכה".