ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 0 0 0
2 מ.כ. חולון 0 0 0
3 הפועל אשדוד 0 0 0
4 א.ס. רמה"ש 0 0 0
5 הפועל ראשל"צ 0 0 0
6 מ.כ. באר שבע 0 0 0
7 עירוני רחובות 0 0 0
8 מכבי קרית מוצקין 0 0 0
9 א.כ. נס ציונה 0 0 0
10 בני הרצליה 0 0 0
11 הפועל קרית אונו 0 0 0
12 מכבי דימונה 0 0 0
13 מכבי תל אביב 0 0 0

המהלך של מכבי שיסדר דרבי בת"א כבר העונה

הצהובים החלו להקים קבוצת בת בליגה השלישית. בהפועל חוששים כי מדובר בניסיון למנוע מהם עליית ליגה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  05.10.14 - 11:41
דרבי עוד העונה? אולי בליגה השלישית (דוד פליגל, איגוד הכדוריד)
דרבי עוד העונה? אולי בליגה השלישית (דוד פליגל, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

אחרי הקמתה מחדש של הפועל תל אביב בכדוריד הישראלי, נקבע יעד של שנתיים לפחות עד לדרבי הראשון, בהנחה שהאדומים יעלו במהירות מהליגה השלישית לליגה הבכירה. אולם היום (ראשון) התברר כי קרב עירוני מול מכבי עשוי להתרחש מהר מהצפוי.

לא מדובר בכרטיס חופשי של הפועל תל אביב לליגה הראשונה, אלא בדרבי שייערך בליגה השלישית. איך זה יקרה? מכבי תל אביב בדקה עם איגוד הכדוריד אפשרות להקים קבוצת בוגרים נוספת בליגה ארצית צפון, ואם המהלך יקבל אישור נוכל כבר העונה לראות משחק חגיגי אדום לצהוב בתל אביב.

הצהובים קיבלו את אישור האיגוד להירשם, למרות שמועד הרישום עבר, כאשר הסיבה היא שהמשחקים בליגה השלישית עדיין לא החלו. כמו כן, במחוז הצפוני יש כרגע 11 קבוצות, כשאחת אמורה להיות חופשית בכל שבוע. קבוצת הבת של מכבי תל אביב תהיה מספר 12 בליגה, וכך באיגוד יוכלו ליהנות ממספר זוגי של קבוצות.

במכבי תל אביב אישרו את הפרטים, וחבר הנהלת הקבוצה רענן סובל אמר לאתר ערוץ הספורט: "זה עוד לא סופי, אבל המגמה שלנו היא שתהיה למכבי תל אביב קבוצת בת בה יוכלו לשחק שחקנים שלא משתלבים תמיד בקבוצה הראשונה, ולהראות מה הם יודעים כדי להתקדם. יש לנו גם קבוצת נערים שבעונה הבאה תהיה כבר בגיל נוער, ואני רוצה שהם ישחקו כבר מעכשיו נגד שחקנים בוגרים. זו הזדמנות לעשות את זה".

בצד האדום של העיר לא היו בשוק מהמהלך של מכבי, ומתחת לפני השטח חוששים כי הוא נעשה במטרה למנוע מהפועל להשיג את המקום הראשון ולעלות ליגה כבר בעונה הראשונה. למכבי יש את התקציב לרכוש שחקנים שישחקו בליגה השלישית, ובנוסף לשחקני הנוער של המועדון הצהובים עשויים לעמוד בדרכם של האדומים. יש לציין כי הקבוצה שתסיים במקום השני תעפיל למשחקי המבחן, מהם ניתן להשיג כרטיס נוסף לליגה השניה.