ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 18 107 31
2 מ.כ. חולון 19 65 29
3 הפועל אשדוד 19 49 26
4 א.ס. רמה"ש 18 49 25
5 הפועל ראשל"צ 19 40 24
6 מ.כ. באר שבע 19 8 18
7 עירוני רחובות 19 -14 17
8 מכבי קרית מוצקין 19 -23 16
9 א.כ. נס ציונה 19 -43 15
10 בני הרצליה 19 -51 13
11 הפועל קרית אונו 19 -46 12
12 מכבי דימונה 19 -141 0

מימון: "הסדרה הכי דרמטית בשנים האחרונות"

שחקן העבר החמיא לראשל"צ ואשדוד. רם טורקניץ' חתם בשבדיה

אסף אקרמן
אסף אקרמן  23.05.19 - 13:50

תגיות: גמר כדוריד

תחילת כתבה

רגע אחרי שנכפה עליה משחק חמישי בסדרת הגמר מול הפועל אשדוד, שחקנה של מכבי ראשון לציון ונבחרת ישראל, רם טורקניץ', חתם לשנתיים בקבוצת HK VARBERG מהליגה הראשונה בשבדיה, אליה יעבור אחרי סדרת הגמר עם הצהובים בליגה הישראלית.

בקיץ שעבר רם השתתף במחנה אימונים של דרגאן דוקיץ בסרביה, באותה אליפות רם שיחק עם נבחרת העתודה של ישראל ואחד המשחקים היה נגד נבחרת שבדיה. במהלכה התרשמו השבדים מרם דבר שהבשיל למעבר.

קבוצת HK VARBERG עלתה לאחרונה מהליגה השנייה לליגה הראשונה והבכירה בשבדיה וכחלק מחיזוק הקבוצה הם פנו לפני ימים ספורים לרם לאחר שצפו במשחקים שלו. משם הדברים הבשילו מהר מאוד לכדי חתימת חוזה.

אביו, דני טורקניץ', אמר: "אנחנו בהתרגשות גדולה ומלאי גאווה ברם על הגשמת חלומו לשחק באירופה. אין ספק שזו תוצאה של עבודה קשה במהלך השנים באסא תל אביב, במכבי ראשון ובנבחרת. אתמול בישרנו על המהלכים לראול סרוגו ודורון שמחי אשר מאוד שמחו ורם קיבל את ברכתו של ראול".

רם טורקניץ' הוסיף: "אני מאוד מתרגש ועוד לא ממש מעכל את הבשורה. מגיל 12 החלום שלי הוא להגיע לשחק כדוריד ברמות הגבוהות של אירופה, ואני מקווה שזה הצעד הראשון לעבר ההגשמה של חלום זה. עם זאת, כרגע הראש שלי ביום שישי ובהגשמת חלום אחר, לעזור לקבוצה שלי ולחברים שלי לזכות באליפות ובדאבל".

בתוך כך, מכבי ראשל"צ, שסומנה כפייבוריטית לזכייה בדאבל העונה, תארח מחר (שישי) את המשחק הרביעי בין הקבוצות (שידור ישיר בערוץ הספורט), משחק בעל משמעות רבה לקראת המשחק החמישי. עידן מימון התייחס להתמודדות: "מה יכריע את הסדרה? נתחיל מזה שאיך שהסדרה הזו התפתחה - כבר אין פייבוריטית. אני חשבתי שמכבי ראשל"צ פייבוריטית, וזה השתנה. זו סדרה שיוויונית לחלוטין. שני המשחקים האחרונים שנשארו – הם בעצם שני המשחקים שבהם הכל מתחיל מהתחלה".

מימון גם סימן את הבולטים וסיכם: "לדעתי מי שיכריעו את הסדרה הזו יהיו השוערים - טפר וסטויקוביץ' - שמפגינים יכולת גבוהה מאוד. הם השחקנים הכי חשובים כרגע בשתי הקבוצות. הם יעשו את ההבדל, כי כמו שזה מרגיש כל קבוצה תנצח אצלה בבית והפרש השערים יקבע בסופו של דבר. לדעתי הלחץ יהיה על מכבי ראשל"צ. מי כמוני יודע איך זה להתארח באשדוד במשחק קובע. יש להם דחיפה עצומה. עבור מכבי ראשל"צ זה משחק סופר קשה. בשורה התחתונה, זו סדרת הגמר הכי דרמטית ומעניינת בשנים האחרונות".