ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 א.ס. רמה"ש 12 71 24
2 הפועל ראשל"צ 12 49 20
3 הפועל אשדוד 12 52 19
4 מכבי ראשל"צ 12 26 18
5 בני הרצליה 12 17 15
6 מ.כ. חולון 12 6 12
7 א.כ. נס ציונה 12 -13 12
8 הפועל קרית אונו 12 -14 8
9 מ.כ. באר שבע 12 -38 8
10 מכבי קרית מוצקין 12 -22 8
11 מכבי דימונה 12 -38 7
12 מכבי תל אביב 12 -58 5
13 עירוני רחובות 12 -38 0

לקח אחריות: סער פרנקל עזב את מכבי ראשל"צ

המאמן קיבל החלטה משותפת עם סרוגו בעקבות הכישלון בגמר

אסף אקרמן
אסף אקרמן  11.06.19 - 18:43
תחילת כתבה

מועדון הכדוריד מכבי ראשון לציון הודיע היום (שלישי) על סיום כהונתו של מאמן הקבוצה בשלוש השנים האחרונות, סער פרנקל, ושל עוזרו ספי איצקוביץ'. ההודעה הרשמית נשלחה אחרי הסכמה בין יו"ר המועדון ראול סרוגו יחד עם פרנקל לאחר שישבו ביניהם והחליטו במשותף על כך, וזאת למרות העובדה כי למאמן יש הסכם לעונה נוספת. בשלוש העונות בהן כיהן זכה פרנקל עם הקבוצה באליפות אחת ובגביע אחד.

פרנקל בתגובה: "מסיים תקופה יפה וחשובה בקריירה. מודה לראול על התנאים שהעמיד לקבוצה ולמועדון. בתקופה הזו זכינו באליפות, בגביע, במספר הצלחות באירופה, ועברנו דרך כדי להפוך את המועדון לאירופאי. במבחן התוצאה לא זכינו באליפות בשנתיים האחרונות, ולכן בנסיבות הללו, יחד עם השינויים במועדון, ראול ואני החלטנו על סיום ההתקשרות. אני מאחל הצלחה לקבוצה, וממשיך לאתגרים חדשים".

תגובתו של ראול סרוגו: "סער פרנקל לקח את האחריות לכישלון הקבוצה מיד בתום המשחק החמישי בו הפסדנו את האליפות. כספורטאי במלוא רמח אבריו ואיש חינוך הביא סער לידי ביטוי את אחריותו לכישלון וביקש ממני להשתחרר מאימון הקבוצה לאלתר. לאחר לבטים רבים קיבלנו החלטה משותפת שאכן כך יש לנהוג. סער הוכיח כי אינו נאחז בקרנות המזבח ולוקח אחריות מלאה לאובדן האליפות ובכך משמש דוגמא ומופת כיצד מאמן אמיתי צריך לנהוג. ספי איצקוביץ' גם הוא מכיר באחריות ובנאמנות מוחלטת הלך אחרי מאמנו".

"דווקא כעת אני טוען שסער פרנקל הוא המאמן הטוב ביותר בארץ. ראיתי אותו מקרוב, היכולות המקצועיות שלו, הערכים לאורם הוא מתנהל, השקדנות והיסודיות הם כאלה שמעמידות אותו כאחד המאמנים הטובים והערכיים בספורט הישראלי. כעת אני יכול להגיד שמאמנים בכירים בכדורגל ובכדורסל הישראלי הגיעו לאימונים ולהכנות הווידאו על מנת ללמוד ממנו כיצד הוא מכין את הקבוצה למשחקים בליגה ובאירופה".

"בתקופתו הקבוצה ניצחה משחקים גדולים באירופה והבולטים שבהם על סנט רפאל מצרפת וסטיאווה בוקרשט מרומניה. בליגה הישראלית הצלחנו פחות מהמצופה מסיבות שונות, אך כאמור גם סער וגם אני כעומד בראש המערכת לוקחים על כך את האחריות המלאה. אני משוכנע שסער יחזור לקדמת הכדוריד והספורט הישראלי בהמשך דרכו כי הוא ראוי לכך".

"ראויה לציון גם ההפרדות מספי איצקוביץ' אשר היה גם פעיל במחלקת הנוער והביא לה 4 אליפויות וגביע בתקופת כהונתו. ספי היה עוזר מאמן מקצועי ביותר ומאד משמעותי בצוות האימון. ספי צעיר ואין לי ספק שהוא ייהפך לאחד המאמנים הגדולים של הכדוריד הישראלי".