צפו: נבחרת ישראל הובסה 40:25 ע"י גרמניה

הנבחרת תזדקק לתיקו בפולין כדי להעפיל לאליפות אירופה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.19 - 21:30

תגיות: כדוריד

תחילת כתבה

גם מול סגל חסר מאוד, זה לא היה כוחות: נבחרת ישראל בכדוריד הובסה הערב (רביעי) 40:25 ע"י נבחרת גרמניה, ותהיה חייבת לסיים לפחות בתיקו ביום ראשון בפולין, על מנת לשמור על סיכוי להעפיל בכל זאת לאליפות אירופה. הגרמנים שלטו ללא עוררין במשחק מהשנייה הראשונה, הפער בין הקבוצות הלך וגדל לאורך המשחק, והמנשאפט הוכיחה מדוע היא הנבחרת הטובה בבית, ואחת הטובות בעולם.

עם זאת, ולמרות הפערים האדירים, היו שתי נקודות אור בולטות: דניאל מוסינדי, שסיים ככובש המצטיין של המשחק עם 6 שערים, ויואב למברוזו הצעיר שקיבל את ההזדמנות וכבש 3 שערים בהופעת הבכורה שלו, ושניהם מהווים את העתיד של נבחרת הכחול לבן.

כבשו לישראל: דניאל מוסינדי 6, יוסי אפו 4, יואב למברוזו וגיל פומרנץ 3 כ"א, עוז חממי, רם טורקניץ ודניאל שקלים 2 כ"א, אדיר כהן, יובל גררה וטל הרשקוביץ 1 כ"א.

חן פומרנץ נעדר מסגל הנבחרת עקב הרחקה בכרטיס כחול, שתמנע ממנו לשחק גם הערב וגם נגד פולין במחזור האחרון. גם עמית סטלמן הפצוע לא היה בסגל. לפני פתיחת המשחק נערך טקס לפומרנץ, שמשחק בגרמניה. מנגד, הנבחרת הגרמנית שכבר הבטיחה העפלה הגיעה ללא שחקנים מנוסים, ורק שחקן אחד בסגל רשם מעל 20 הופעות לאומיות.

מחצית ראשונה
הגרמנים פתחו טוב יותר, ובדקה העשירית הוליכו האורחים 3:4. ישראל לא מצאה תשובה למרסל שילר בהגנה ובהתקפה לא מצאה פתרונות הולמים. וובר כבר קבע 3:6 לאורחת, והשליטה הגיעה לשיא כשהגרמנים נטלו יתרון של 4:8 בדקה ה-14. קלימפקה נעל את השער, והפער רק הלך וגדל. בדקה ה-18 הוא עמד על 6:12. אדיר כהן עוד ניסה להחזיר את הנבחרת, כשצימק ל-12:8, אבל ההגנה החדירה של הנבחרת המשיכה לקבל שערים קלים, ושיתוף הפעולה של שילר וקאסטלינג החזיר את הפער לשש נקודות. הרדיפה נמשכה: הנבחרת מנסה לחזור, אבל הגרמנים שומרים על פער יציב. מרסל שילר, גיבור המשחק מבחינת האורחים, כבש בבעיטת תשע מטר ושמר על פער שש הנקודות. הנבחרת עוד ניסתה לצמצם קצת, אבל בהפסקה עדיין יתרון יציב, 14:19 לגרמניה.

מחצית שנייה
את המחצית השנייה הגרמנים הצליחו לפתוח אפילו טוב יותר, וקאסטלינג בהתקפה מתפרצת כבר קבע יתרון שבע, 15:22. בשלב מסוים במחצית השנייה הגרמנים כבר היו בחיסרון מספרי של שני שחקנים (!), אבל הנבחרת של בוטנקו לא הצליחה להוריד את ההפרש, שכבר עלה לתשע נקודות, 16:25. בדקה העשירית מרסל שילר רץ להתקפה של אחד על אחד מול השוער הישראלי יהב שמיר, הכניע אותו, וקבע יתרון שיא לגרמנים: 16:26! דניאל מוסינדי היה נקודת האור היחידה של הישראלים במשחק, כשכבש מדי פעם, אבל הפער צמח והגיע ל-12. אחרי שבסיום המחצית הראשונה עוד היה רושם של משחק צמוד, שבע דקות לסיום הזמן החוקי התוצאה כבר הגיעה ל-15 נקודות, 23:38 והמשחק הוכרע. בסיום 25:40 לגרמנים.

אולג בוטנקו, מאמן הנבחרת, הפתיע בסיום: "אני רוצה 15 משחקים כאלה בשנה", הוא אמר, "כי רק ככה נוכל להשתפר. הפערים קיימים וברורים, אבל ניסינו. אנחנו בונים יום יום את היכולת, ואני מפרגן לשחקנים על שניסו בכל זאת לתת פייט".

לגבי נבחרת פולין, היריבה הבאה והאחרונה במוקדמות, התייחס בוטנקו: "היא אולי לא ברמה של גרמניה, אבל היא נבחרת חזקה עם שחקנים טובים ומסורת. היא תבוא למשחק עם אנרגיות ומנטליות אחרות מאלה שהיו במשחק הראשון בארץ. לא ברור כמה סיכויים יש לנו, נשתדל להשיג שם נקודות".