הולם? מכבי ראשל"צ הוכרזה כאלופה בכדוריד

האיגוד החליט להעניק את התואר. ומתי יהיה גמר הגביע?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.20 - 21:06
תחילת כתבה

יש הכרזה על אלופה בליגת העל בכדוריד. הנהלת איגוד הכדוריד התכנסה הערב (שני) כדי לדון ולאשר את ההמלצות הנוגעות לסיומה הרשמי של עונת 2019/20. ההנהלה אישרה באופן רשמי את סיום העונה, שנפסקה באמצע חודש מרץ עם פרוץ משבר הקורונה. ההחלטה כוללת קביעת אלופות בליגות (מגילאי נוער ונערות ומעלה), וכן הקפאת הירידות ועלייה של קבוצות.

בליגה הבכירה המשמעות היא שמכבי ראשל"צ, שהייתה במקום הראשון עם אחוזי צבירת הנקודות הגבוהים ביותר, מוכתרת כאלופה. כך גם בליגת הנשים. למרות שתחילה הוכרז כי לא יהיו אלופות עדיין, בסופו של דבר באיגוד קיבלו החלטה להעניק את התואר לקבוצה הצהובה מעיר היין.

מבחינת מבנה ליגת העל לגברים בעונה הבאה, הוא יכלול 13 קבוצות עם עלייתה של מכבי תל אביב, שהייתה במקום הראשון בלאומית בזמן העצירה, וכן בשל הישארותה של מכבי דימונה נועלת הטבלה בליגה הבכירה. בהמשך תידון תכנית המשחקים לעונה הבאה, לאחר רישום הקבוצות, ובליגת ווינר שוקלים לשוב לשיטת משחקים בת סיבוב אחד, חלוקה לבית עליון ותחתון ולאחריהם סדרות הפלייאוף.

כמו כן, הוחלט לקיים את גמר גביע המדינה לגברים (בין הפועל אשדוד למכבי ראשל"צ) לפני פתיחת העונה הבאה. בנוסף, ההחלטה שנקבעה לפני שנה על רישום של עד שלושה שחקנים זרים בקבוצה בליגת העל (החלטה שתוקפה עד לסיום העונה הבאה), נותרה בתוקף.

בעניין אחר, הנהלת האיגוד אישרה עקרונית את המלצת הוועדה המקצועית ו-ועדת הנשים להאריך את חוזיהם של מאמני נבחרת ישראל אולג בוטנקו ואסף לוי ומאמן נבחרת הנשים ראובן יוספולסקי, בכפוף למו"מ הכספי שייערך עימם. בישיבה השתתפו מלבד חברי הנהלת האיגוד ראשי ומנהלי מועדונים מליגות המשנה והנשים.