קרואטיה הועדפה על פני ישראל ליורו צעירות

בקשת איגוד הכדוריד נדחתה. הפועל ראשל"צ החתימה שני זרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.20 - 18:50
(צילום: מריו מוריירה, איגוד הכדוריד)
(צילום: מריו מוריירה, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

אליפות אירופה עד גיל 20 בכדוריד, בה תשתתף נבחרת העתודה של ישראל, תתקיים בקרואטיה. כך החליט בסוף השבוע האיגוד האירופי, שקיבל את ההחלטה לאחר שאיגוד הכדוריד הישראלי הגיש בקשה לאירוח המשחקים בארץ בחודש ינואר, בקשה שנתמכה על ידי מינהל הספורט והוועד האולימפי. קרואטיה נבחרה על פני הצעות של ישראל (ככל הידוע גם סרביה הגישה את בקשתה), זאת בעקבות הודעת איטליה ואוסטריה בשבוע שעבר שלא יוכלו לעמוד באירוח המשחקים בגלל משבר נגיף הקורונה.

באיגוד הכדוריד יבקשו מהאיגוד האירופי הבהרות גם לגבי הגרלת המשחקים והשיבוץ בבתים, לאחר שאיטליה ואוסטריה נהנו מהזכות לבחור באיזה בית להיכלל (נבחרת ישראל כזכור זכתה להגרלה קשה מול דנמרק, גרמניה והונגריה).

חדשות מליגת ווינר: הפועל ראשל"צ השלימה את מצבת הזרים שלה עם החתמתם של הפיבוט הסרבי דאליבור סוקיץ' והמקשר האוקראיני אלכסנדר טיוקין. לשניים עבר בנבחרות - כאשר סוקיץ' שיחק במדי נבחרת אזרבייג'אן, וטיוקין בנבחרת אוקראינה (בעברו היה גם מלך השערים בליגה האוקראינית), ובנוסף הם שיחקו יחד באנטליהספור עימה סיימו בשנתיים האחרונות במקום ה-2 וה-3 בליגה הטורקית. בכך, עידן מימון השלים את מצבת הזרים בהפועל ראשל"צ, לאחר שקודם לכן החתימה את המקשר הסרבי מילוש בואישיץ', אקס נס ציונה ובאר שבע ומהכובשים המובילים בליגת העל בשנים האחרונות.

קבוצות נוספות שהחתימו זרים בשבוע האחרון הן א.כ נס ציונה, שצירפה את המקשר הפורטוגלי רוי רולו, שמגיע מבואבישטה ויהיה השחקן הפורטוגלי הראשון בליגת ווינר. כמו כן, החתמת המקשר-מרכז הבוסני נמניה סקרוביץ', ששיחק בעבר בגרמניה, טורקיה, צ'כיה מרוקו וקטאר, ואגב הוא אחיו התאום של ניקולה ששיחק בעבר בעירוני רחובות.

מ.כ חולון החתימה את המקשר הסרבי מילוש סאביץ', ששיחק בכוכב האדום ובדינמו פנצ'בו בארצו, ולפני כן בליגה האיטלקית. המשמעות - צמד הזרים הכי ותיק בספורט הישראלי, פיליפ קאלו ופטריק אובינה הניגרים, ששיחקו יחד כעשור בחולון - יאלצו להיפרד. אחד מהם עשוי להמשיך, כאשר חולון האריכה קודם לכן את חוזהו של השוער המצטיין מירזה הסליץ'.