למברוזו, מוסינדי ודיין יובילו את העתודה

הנבחרת תנסה להעפיל לאליפות העולם עד גיל 21 שתיערך ביולי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.21 - 12:33
(צילום: איגוד הכדוריד)
(צילום: איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

שבוע פעילות נבחרות ישראל - והוא מתרכז בהכנה לשלושה קמפיינים: משחקי הנבחרת הלאומית במוקדמות אליפות אירופה מול ליטא ואיסלנד, שייערכו בחודש מרץ (בין ה-9 ל-14), משחקי נבחרת העתודה במוקדמות אליפות העולם עד גיל 21 שייערכו במקביל גם כן במרץ, ומשחקי נבחרת הנוער במוקדמות אליפות העולם עד גיל 19 שייערכו באפריל.

הנבחרת הבוגרת מקיימת שבוע אימונים תחת הדרכתם של אולג בוטנקו ואסף לוי, שהחל כבר ביום חמישי האחרון, בו משתתפים גם חלק מהליגיונרים. הנבחרת תקיים מחר (שלישי) וביום רביעי שני משחקי אימון נגד נבחרת העתודה. הנתון המעניין הוא ששלושה ליגיונרים בכירים - יואב למברוזו (לימוז' הצרפתית), דניאל מוסינדי (ארלנגן הגרמנית) ויונתן דיין (רימפאר הגרמנית) יעשו את ההכנה עם נבחרת העתודה, כשהתכנית היא לאפשר להם להשתתף בטורניר העתודה שיתארח בארץ.

התקווה היא שיחד איתם, ואירוח המשחקים בישראל מול אוסטריה, רומניה ואיטליה (ב-12 עד ה-14 במרץ) - העתודה תרשום הישג ותעפיל לאליפות העולם עד גיל 21 שתיערך בחודש יולי בהונגריה (השתיים שיסיימו ראשונות בטורניר המוקדמות יעפילו). אם תתקבל הבקשה לדחייה של משחקי הנבחרת הבוגרת, הם כמובן ישחקו גם במסגרתה (השלושה הספיקו להתאמן גם עם הבוגרת בסופ"ש).

העתודה כאמור מקיימת מחנה אימון במכון וינגייט תחת הדרכתו של רולאנדו פרייטאס, ותפגוש מחר ומחרתיים את הנבחרת הלאומית, ותקיים משחק נוסף מול מ.כ חולון. מדובר בשלושה משחקים, יום אחרי יום, על מנת לדמות את אשר צפוי במוקדמות אליפות העולם.

נבחרת הנוער פועלת בפורמט דומה בפורטוגל, במסגרת החלק השני של פרויקט נבחרת הנוער. השבוע היא תפגוש יום אחרי יום קבוצות מקומיות, בהן מהליגה הבכירה בפורטוגל - במסגרת הפעילות השוטפת של הפרויקט, כאשר למשחקים אלה הצטרפו שחקנים נוספים מסגל הנבחרת שלא בפרויקט (מדובר ברואי סולומון ובשון סולומון ממכבי דימונה, נבו מדינה מהפועל קריית אונו, אסף אוחיון מבני הרצליה והשוער טל פלד מהפועל ראשל"צ). בנוסף, אל המאמן הראשי דביר גולדשטיין יצטרף בשבוע הקרוב השותף שלו לאימון נבחרת הנוער ניסים פלח.

בשבוע שעבר הנבחרת קיימה שני משחקי אימון מול הנבחרת הבוגרת של קייפ ורדה (שתשתתף באליפות העולם) ומול קבוצת ג'ובה ליס מצמרת הליגה השנייה בפורטוגל. במשחק הראשון נבחרת הנוער ניצחה 20:25, ובשני רשמה הפסד 22:20.

נבחרת הנוער תשתתף במוקדמות אליפות העולם עד גיל 19 שייערכו באוסטריה, מול נבחרות רוסיה, איטליה ואוסטריה המארחת. זכייה באחד משני המקומות הראשונים יעניק את הכרטיס לאליפות העולם עד גיל 19 שתיערך בקיץ ביוון, וגם תבטיח את המקום של שתי הנבחרות הצעירות (נוער ועתודה) בדרג הבכיר ובאליפויות אירופה שייערכו ב-2022 (אם הנבחרת לא תעפיל - מצפה לה בחודש נובמבר טורניר הזדמנות אחרונה לשרוד בדרג הראשון).