$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
בית עליון 2023/24
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 א.ס. רמת השרון 21 16 2 593:739 35
2 מכבי ראשון לציון 21 15 4 623:687 32
3 הפועל ראשון לציון 21 13 5 630:711 29
4 מ.כ. חולון 21 12 6 644:678 27
5 הפועל אשדוד 21 11 7 650:671 25
6 מכבי תל אביב 21 5 15 701:621 11
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יהיה פתרון": חן פומרנץ סיכם במכבי ת"א

לשחקן העבר אין תעודת מאמן. היו"ר פרוילינגר: "ייתכן שנבקש לשנות תקנון". תגובת איגוד הכדוריד בפנים

ארד ירושלמי
ארד ירושלמי  10.05.24 - 08:15
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

אחד משחקני הכדוריד הישראלים הכי גדולים שהיו כאן, חן פומרנץ, מתחיל את קריירת האימון שלו. מקשר העבר סיכם את תנאיו כמאמנה הראשי של מכבי תל אביב, שסיימה את העונה הסדירה הנוכחית במקום השישי (בית עליון), אחרי שעלתה לליגת העל בשנה שעברה. אולם, קיימת בעיה שעדיין לא לגמרי ברור כיצד יפתרו אותה, שכן על פי התקנון, פומרנץ לא יכול לאמן קבוצה בליגת העל.

הפלונטר נובע מעצם העובדה שלמקשר, שפרש ממשחק פעיל לפני פחות משנה, אין תעודת מאמן עדיין, והוא גם כיוצא בזאת ללא תעודת מאסטר קואץ' של האיגוד האירופי. התקנון מחייב כל מאמן בליגת העל להחזיק בשתי התעודות. ביולי הקרוב יסיים פומרנץ את קורס המאמנים שיאפשר לו לאמן קבוצות בגילאי נוער ובוגרים בליגות נמוכות, אך לא בליגת העל. זה כאמור לא יספיק בשביל להיות על הקווים במשחקים של מכבי ת"א, כך על פי התקנון.

יו"ר המועדון, אייל פרוילינגר, אמר לערוץ הספורט: "יש אופציות לפתרונות לעניין הזה. לא מן הנמנע שנבקש לשנות את התקנון. אנחנו אחת המדינות היחידות באירופה שבשביל לאמן בליגת העל צריך מאסטר קואץ'. נכניס אותו לקורס שנקווה שייפתח, אבל בכל מקרה היו תקדימים במדינה, זה לא המקרה הראשון, היו דברים מעולם. אם איגוד הכדוריד לא יאפשר לו לאמן בגלל סעיף שלא ברור מי המציא אותו, כל הכדוריד יפסיד. החשיבה צריכה להיות מקצועית ועניינית ולא משיקולים אחרים".

לגבי המטרות של הצהובים לעונה הבאה, אמר פרוילינגר: "נוציא הודעה מסודרת בהמשך לגבי הסיכום עם חן. כרגע אנחנו בשלב שבונים את כל המסגרת. לפני שנתיים בנינו תכנית לחמש שנים - בשנה הראשונה עלייה מהליגה הלאומית, אחר כך התברגות בפלייאוף העליון, ועכשיו נרצה לקחת את זה עוד שלב קדימה תוך התבססות על ישראלים צעירים שרובם גדלו אצלנו. עבדנו השנה על לתת להם ניסיון. בשנה הקרובה אני רוצה עוד צעד אחד קדימה, להיות מתמודד לגיטימי על מקומות 1-4".

תגובת איגוד הכדוריד לסאגה: "חן פומרנץ הוא מגדולי השחקנים בכדוריד הישראלי, דמות ראויה ומוערכת. לשמחתנו הוא החל לאחרונה קורס מאמנים, ויותר מנשמח שיהיה מאמן מוביל כשישלים את הליך המאסטר-קואץ', שמתקיים בשיתוף אגף ההדרכה של האיגוד האירופי. למכבי ת"א הוצע פתרון כדי לקדם את הנושא - שחן ישתתף בקורס מאסטר קואץ' באירופה, כפי שעושה מאמן נוסף (ניר חלימה ממכבי קריית מוצקין - בסרביה). נפעל לסייע בעניין".

עוד נמסר מהאיגוד: "מכבי ת"א מכירה היטב את התקנות, והייתה שותפה להן כאשר נקבעו לפני שלוש שנים, ובמטרה אחת ברורה - לקדם ולהעלות את רמת האימון ומעמד המאמן. האיגוד השקיע רבות בנושא, בשיתוף אגף ההדרכה של האיגוד האירופי ששלח בשנים האחרונות לישראל מרצים בינלאומיים מובילים. לכן, מוזר הרמיזה 'אין שום שיקולים אחרים', כאשר האיגוד עצמו צירף את חן פומרנץ לצוות האימון של נבחרת הנערים מתוך מטרה לפתח את שחקני העתיד. למכבי ת"א הובהר כי מרגע שחן החל בקורס האימון, הוא גם יכול להירשם ולהיכלל בצוות המקצועי במשחקי ליגת העל, כשאין מניעה חוקתית ברגע שלצידו נרשם בטופס המשחק בעל תעודת מאסטר קואץ'. כולנו תקווה שחן ישלים את ההליך בהקדם האפשרי, כפי שעשרות מאמנים ביצעו בשנים האחרונות, ומאחלים לו הצלחה רבה ומברכים את מכבי תל אביב על הבחירה בחן".

פומרנץ הוא כידוע אחד השחקנים הכי מוכשרים ומוצלחים שגדלו בכדוריד הישראלי. הוא שיחק במהלך הקריירה שלו בקבוצות בליגה הגרמנית, הספרדית והשווייצרית, כשבארץ הוא שיחק במדי א.ס רמה"ש, אס"א תל אביב, מכבי תל אביב ומכבי ראשל"צ. הוא כמובן גם היה פקטור גדול מאוד בנבחרת ישראל במהלך השנים בהן שיחק.