פורמולה: צפו בניצחון השמיני העונה של פטל

אלוף העולם עשה צעד נוסף בדרך לתואר 2 רצוף. שמונה נהגים פרשו במירוץ רווי תאונות. באטן שני, אלונסו שלישי. צפו בתקציר המירוץ

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.11 - 16:32
תחילת כתבה

לפני שלוש שנים סבסטיאן פטל פרץ בסערה לעולם הפורמולה 1 כשניצח במירוץ מונזה, שבאיטליה. אז זה היה בגדר הפתעה, אבל העונה כל ניצחון שלו הפך לצפוי. היום (ראשון) רשם אלוף העולם הגרמני את ניצחונו השמיני העונה בסבב ועשה צעד נוסף בדרך לזכיה בתואר העולמי השני ברציפות.

פטל זינק מהפול פוזישן בפעם העשירית העונה ולא התקשה לשמור על המקום הראשון עד לדגל השחמט. זהו ניצחונו השני ברציפות של נהג רד בול אחרי שחצה ראשון את קו הסיום במרוץ בלגיה לפני שבועיים.

אלוף העולם חגג בסיום עם בקבוקי השמפניה, אבל עיקר העניין במירוץ התרחש מאחוריו. כבר בהקפה הראשונה התרחשה תאונה גדולה, שהובילה לפרישתם המיידית של שלושה נהגים: ולנטינו ליוצי, ויטאלי פטרוב וניקו רוזברג. בהמשך וובר התנגש במאסה במערכה החמישית ואיבד שליטה על הרכב. האוסטרלי שרד עד ההקפה השביעית ואז התנגש בקיר ופרש. בנוסף לפטל, ליוצי, פטרוב ורוזברג, היו ארבעה נהגים נוספים שלא הצליחו להגיע עד לקו הסיום: סרחיו פרס, קאמוי קובאייאשי, אדריאן סוטיל וג'רום ד'אמברוזיו.

ג'נסן באטן ממקלארן ופרננדו אלונסו מפרארי ניצלו את העובדה שמיכאל שומאכר עיכב את לואיס המילטון וסיימו לפניו בדירוג במקומות 2 ו-3 בהתאמה. המילטון סיים רביעי, כחצי שניה אחרי אלונסו. שומאכר עצמו סיים במקום החמישי, בפעם השניה ברציפות. פליפה מאסה מפרארי סיים במקום השישי. ברונו סנה, אחיינו של איירטון סנה האגדי, סיים במקום התשיעי ונכנס לניקוד.

עד לתום העונה בפורמולה 1 נותרו עוד שישה מרוצים, כאשר הקרוב יתקיים בעוד שבועיים בסינגפור. תיאורטית, סבסטיאן פטל יוכל להבטיח את אליפות הנהגים כבר בשבוע הבא. לפטל יש כעת 284 נקודות והוא מקדים ב-112 נקודות את פרננדו אלונסו, שמדורג שני. באטן שלישי עם 167 נק', וובר רביעי עם מספר נקודות זהה  (באטן ניצח פעמיים העונה, וובר עדיין בלי ניצחון). לואיס המילטון נועל את החמישייה הראשונה עם 158 נק'.

העשירייה הראשונה במונזה
1. סבסטיאן פטל (רד בול)
2. ג'נסן באטן (מקלארן)
3. פרננדו אלונסו (פרארי)
4. לואיס המילטון (מקלארן)
5. מיכאל שומאכר (מרצדס)
6. פליפה מאסה (פרארי)
7. חיימה אלגוסווארי (טורו רוסו)
8. פול די רסטה (פורס אינדיה)
9. ברונו סנה (רנו)
10. סבסטיאן ביומי (טורו רוסו)