מונאקו: שומאכר היה המהיר ביותר, וובר בפול

פורמולה 1: הגרמני קבע את הזמן הטוב ביותר במקצה הדירוג, אבל יזנק שישי בשל עונש. רוזברג שני, המילטון רביעי, אלונסו חמישי. אלוף העולם פטל רק עשירי

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.12 - 17:25
שומאכר. יזנק שישי? יש לו מספיק סיבות לחייך (GETTYIMAGES)
שומאכר. יזנק שישי? יש לו מספיק סיבות לחייך (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהעונת 2012 של הפורמולה 1 לא מפסיקה לספק סיפורים. היום (שבת) נערך מקצה הדירוג של הגראנד פרי של מונאקו ובסיומו מי שהיה המהיר ביותר מבין 20 הנהגים היה לא אחר מאשר מיכאל שומאכר. אלא שהנהג האגדי של קבוצת מרצדס לא יזכה לזנק מהפול פוזישן בשל עונש אותו הוא גורר מהגראנד פרי הספרדי. מי שהרוויח הוא מארק וובר מרד בול שיזנק מהפול, ויחד עם האוסטרלי יהיה בשורה הראשונה גם בן קבוצתו של שומאכר, ניקו רוזברג שקבע את הזמן את השלישי בטיבו.

שומאכר כבר חלם על פול פוזישן ראשון מאז הקאמבק שלו, כשקבע זמן של 1:14.30 דקות והקדים ב-8 מאיות את וובר. אלא שהגרמני כאמור נענש בשל התנגשות בברונו סנה בקטאלוניה ועל כן יזנק רק מהעמדה השישית על הגריד של מירוץ הרחובות במונאקו. מקצה דירוג סביר היה ללואיס המילטון ממקלארן שיזנק שלישי ונהנה מיתרון על צמד נהגי פרארי פרננדו אלונסו (חמישי) ופיליפה מאסה (7).

בהמשך הגריד אפשר למצוא את קימי רייקונן (8) שסיים על הפודיום בברצלונה ומיד אחריו את המנצח המפתיע של אותו גראנד פרי פסטור מלדונאדו (9). אלוף העולם סבסטיאן פטל אומנם הצליח להעפיל ל-Q3, אך החליט שלא להוציא את מכונית הרד בול מהפיטס ויזנק רק מהמקום העשירי.

יום מאכזב עבר על ג'נסון באטן ממקלארן שסיים רק עם הזמן ה-13 בטיבו, 1.235 ש' איטי יותר מהתוצאה שקבע מיכאל שומאכר. ברונו סנה שוב איכזב, לא הצליח לייצר תוצאה דומה לזו של בן קבוצתו רייקונן ויזנק רק מהמקום ה-14.