פורמולה 1: וובר ניצח את אלונסו בסילברסטון

האוסטרלי עקף את הספרדי, שזינק מהפול פוזשן, וצימק ממנו את הפער בצמרת ל-16 נקודות. פטל סיים שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.12 - 17:08
תחילת כתבה

עונת הפורמולה 1 ממשיכה לספק דרמות ולהיות אחת הצמודות שידענו בשנים האחרונות. מארק ובר מרד בול זכה היום (ראשון) בניצחון בגראנד פרי הבריטי, כאשר הקדים את פרננדו אלונסו מפרארי ובנוסף גם צימק ממנו את הפער בצמרת הדירוג הכללי. אלוף העולם סבסטיאן פטל הסתפק במקום השלישי.

אלונסו, שזינק מהפול פוזשן פתח עם צמיג קשה במכונית הפרארי שלו, מה שהתברר כהימור לא מוצלח במיוחד. בנקודת העצירה האחרונה החליף הספרדי לצמיג רך, בעוד וובר בחר בצמיג הקשה. האוסטרלי הצליח לעקוף את אלוף העולם לשעבר בפינת ברוקלאנדס ארבע הקפות לסיום ושייט משם לניצחון.

זה היה הניצחון השני של וובר בסילברסטון בשלוש השנים האחרונות, שאיפשר לו לצמק את הפער בינו לבין אלונסו ל-13 נקודות בדירוג הכללי. פטל מדורג שלישי ב-GC ובפיגור של 29 נקודות מהמוביל. "הייתה לי הזדמנות אחת להכות ולא התכוונתי לוותר עליה. אלונסו ניסה כל מה שהוא יכל, אבל אפשר היה לראות שהנהיגה שלו לא הייתה ממש מאוזנת", אמר בסיום וובר.

פיליפה מאסה (פרארי) נראה טוב מאוד וסיים את הגראנד פרי במקום הרביעי, כאשר קימי ראייקונן ורומאן גרוסז'אן חלקו את המקומות 6-5 בהתאמה. לנהגים הבריטים לא היה היום מוצלח במיוחד על המסלול: לואיס המילטון הסתפק במקום השמיני וג'נסון באטון לקח את המקום ה-10. מיכאל שומאכר הגיע 7 ואילו ברונו סנה סיים תשיעי.

צמרת הדירוג הכללי
1. פרננדו אלונסו (פרארי) 129 נקודות
2. מארק וובר (רד בול) 116 נקודות
3. סבסטיאן פטל (רד בול) 100 נקודות
4. לואיס המילטון (מקלארן) 92 נקודות
5. קימי רייקונן (לוטוס) 83 נקודות