פרננדו אלונסו ניצח במירוץ בגרמניה

פורמולה1: הספרדי הקדים את כולם בהוקנהיים ופתח פער של 34 נק' בראש הדירוג. רייקונן סיים רביעי, שומאכר 7

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.12 - 16:54
פרננדו אלונסו, הגדיל את הפער בפסגה (gettyimages)
פרננדו אלונסו, הגדיל את הפער בפסגה (gettyimages)
תחילת כתבה

מחצית הדרך כבר מאחורינו ונראה שפרננדו אלונסו הולך וצובר תאוצה. הנהג הספרדי ניצח בגראנד פרי הגרמני, המירוץ העשירי של העונה, והגדיל את הפער בפסגת הדירוג ל-34 נקודות.

זה היה ניצחונו השלישי של אלונסו העונה והוא משייט בבטחה עם 154 נקודות בראש דירוג הנהגים, תסריט שלפני הזינוק לא היה כל כך בטוח. אחרי יומיים גשומים בהוקנהיים, לנהגים לא היה יותר מדי זמן להתכונן על מסלול יבש והמירוץ היה יכול ללכת לכל כיוון, אבל הספרדי לא הותיר לאיש סיכוי וגמע את 67 ההקפות בתוך 1:31:05.862 שעה.

את "ההפתעה" סיפק אלוף השנתיים האחרונות סבסטיאן פטל, שבהקפה הלפני-אחרונה ניצל התמהמהות של ג'נסון באטן ועקף אותו דרך השוליים בדרך למקום השני תחת דגל השחמט. העקיפה נבחנה אחרי המירוץ על ידי המארגנים, שקבעו כי הייתה זו עקיפה לא חוקית. הגרמני נענש וירד עקב כך למקום החמישי במירוץ.

קימי רייקונן הגיע שלישי, קאמוי קוביאשי היפני רביעי, פטל חמישי, סרחיו פרס המקסיקני שישי ומיכאל שומאכר הוותיק חצה את קו הסיום שביעי. לואיס המילטון האנגלי, שציין את המירוץ ה-100 שלו על הבמה המרכזית, נשאר הרחק מאחור.

אלונסו, כאמור, מוביל את דירוג הנהגים עם 154 נקודות לפני מארק וובר האוסטרלי (רד בול, 120 נק') וסבסטיאן פטל הגרמני (רד בול, 110 נק'). בדירוג היצרנים רד בול עדיין בראש עם 230 נקודות, בעוד שפרארי עם 177 נק', מקלארן-מרצדס עם 157 נק' ולוטוס-רנו עם 156 נק'.