ג'נסן באטן ניצח בספא, תאונה המונית בזינוק

פורמולה 1: אלונסו והמילטון פרשו כבר בפתיחת מירוץ מרתק. פטל הגיע שני, קימי רייקונן השלים את הפודיום

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.09.12 - 17:16
תחילת כתבהחובבי הפורמולה 1 יודעים שבדרך כלל המירוצים שנערכים במסלול ספא בבלגיה לא מאכזבים. גם המירוץ של 2012 לא היה יוצא מהכלל ובסיומו השיג היום (ראשון) ג'נסון באטן את ניצחונו השני העונה. הבריטי של מקלארן גילה דומיננטיות לאורך כל הדרך, זינק מהפול פוזישן והגיע ראשון לדגל השחמט, במירוץ שיזכר גם בשל תאונה קריטית כבר בפתיחה.

הפניה הראשונה בספא, זו שבה הנהגים נדרשים לבצע היגוי של כמעט 180 מעלות, ידועה ככזו שמועדת לפורענות. כבר בזינוק התנגשות בין רומאן גרוז'אן ללואיס המילטון גרמה לכאוס אליו נקלעו גם מוליך טבלת הנהגים פרננדו אלונסו וסרחיו פרס וכל הארבעה מצאו את עצמם בחוץ

בהיעדרם של שניים מהבכירים בסבב מי שהצליח לשים מאחוריו את מקצה הדירוג הרע היה סבסטיאן פטל שזינק 10, אבל הצליח לסיים במקום השני על הפודיום. את השלישיה הראשונה השלים קימי רייקונן שבדרך עוד סיפק עקיפה יפהפיה על מיכאל שומאכר (סיים שביעי) רגע לפני פניית האורוז' המפורסמת. הגרמני אגב סבל מבעיות טכניות בתיבת ההילוכים שלו ש]געו בהופעתו.

הרבה כבוד לקבוצת פורס אינדיה הביא ניקו הולקנברג שסיים במקום הרביעי, בעוד פיליפה מאסה (פרארי) ומארק וובר (רד בול) הסתפקו במקומות החמישי והשישי בהתאמה. ז'אן אריק ורן ודניאל ריקיארדו מטורו רוסו, ופול די רסטה מפורס אינדיה השלימו את העשיריה.

למרות הפרישה המוקדמת פרננדו אלונסו נותר בראש טבלת הנהגים עם 164 נקודות, כאשר פטל השני צימק ממנו את הפער עם 140 נקודות. וובר (132), רייקונן (131) והמילטון (117) מדורגים אחריהם. המירוץ הבא צפוי להיות מרתק גם הוא, כאשר הקרקס הנודד יגיע למסלול מונזה באיטליה. גם שם הקצב אמור להיות מהיר במיוחד.