שנחאי: פול פוזישן להמילטון, פטל רק תשיעי

הבריטי יזנק מהמקום הראשון, אלוף העולם איכזב. קימי רייקונן שני, אלונסו שלישי. וובר אחרון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.13 - 12:13
ראשון על הגריד. המילטון (gettyimages)
ראשון על הגריד. המילטון (gettyimages)
תחילת כתבה

לואיס המילטון יזנק מהפול פוזישן במירוץ שנחאי. הבריטי קבע את הזמן המהיר ביותר על המסלול הסיני במקצי הדירוג הבוקר (שבת), כשהוא שם את מרצדס לראשונה העונה במקום הכי טוב על הגריד. מחר הוא ינסה לנצל את היתרון בזינוק כדי להשיג ניצחון שלישי בקריירה על המסלול בשנחאי.

באופן מפתיע, שני נהגי רד בול - אלוף העולם סבסטיאן פטל וחברו/אויבו מארק וובר יזנקו הרחק מאחור. פטל איכזב במקצי הדירוג, השיג רק את המקום ה-9 בזינוק ויזדקק למירוץ מושלם כדי לנצח או לכל הפחות להשתחל לפודיום. תקלה במכוניתו של וובר דרדרה אותו עד למקום ה-14 על הגריד. מאוחר יותר הוא נפסל כי נגמר לו הדלק ויזנק אחרון.

נראה שהתקופה הסוערת שעוברת בתוך קבוצת רד בול, על רקע העימות המתוקשר בין פטל לווב, לא עשתה טוב לקבוצה ששמה לה למטרה להיות דומיננטית בכל מסלול לאורך העונה. וובר ופטל התעמתו במירוץ הקודם שנערך במאלזיה, בעקבות דרישת הקבוצה מוובר לאפשר לפטל לעבור אותו ולסיים במקום הראשון.

אלוף העולם לשעבר, קימי רייקונן, ממשיך להפתיע. הפיני, שזכה במירוץ פתיחת העונה באוסטרליה, יזנק מחר מהמקום השני ויקבל הזדמנות להשיג ניצחון שני. מיד אחריו יזנק פרננדו אלונסו. חברו של הספרדי לפרארי, פליפה מאסה, דורג היום חמישי.