מרגיש בבית: אלונסו לקח את מירוץ ספרד. רייקונן סיים שני

פורמולה 1: נהג פרארי הלהיב את הקהל במונטמלו וטיפס למקום השלישי בדירוג הנהגים. פטל 4, המילטון רק 12

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.13 - 17:30
תחילת כתבהאין כמו בבית. רק תשאלו את פרננדו אלונסו, שזכה היום (ראשון) בגראנד פרי של ספרד וחזר בגדול לצמרת דירוג הנהגים בפורמולה 1. הנהג של פרארי לקח את המירוץ השני שלו העונה, וה-32 בסה"כ בקריירה, למרות שזינק רק מהמקום החמישי על הגריד. קימי רייקונן סיים שני ופליפה מאסה השלים יום נהדר לפרארי כשהשלים את הפודיום.

למרות שמסלול מונטמלו שבקטלוניה לא ידוע בהזדמנויות רבות לעקיפה, זה היה מירוץ עשיר באירועים. ניקו רוזברג, שזינק מהפול פוזישן בפעם השנייה ברציפות, לא הצליח להחזיק בבכורה במשך זמן רב, ובסיבוב ה-12 פרננדו אלונסו כבר עקף אותו. הספרדי זינק מצוין מהמקום ה-5 על הגריד כדי להשתלט על העניינים, אבל זה לא הלך כל כך בקלות.

אסטרטגיית עצירות התדלוק של לוטוס, העניקה לרייקונן את המקום הראשון תוך שהוא עוקף את סבסטיאן פטל בהקפה ה-33. אלא שזה פשוט היה היום של אלונסו, וכעבור 6 סיבובים בלבד נהג פרארי עבר את הפיני בחזרה, בלי לוותר על המקום הראשון עד הסיום. רייקונן, כאמור סיים שני, כאשר פליפה מאסה מתגבר על עונש של 3 מקומות על הגריד כדי לסיים במקום השלישי.

פטל מרד בול התאכזב לסיים רק במקום הרביעי, כאשר 'חברו' לקבוצה מארק וובר מיד אחריו. רוזברג צנח עד המקום ה-6, אבל מי שעבורו המירוץ היה נשכח במיוחד היה לואיס המילטון ממרצדס, שהיה רק הנהג ה-12 שראה את דגל השחמט.

אלוף העולם פטל ממשיך להוליך את דירוג הנהגים עם 89 נקודות, אבל רייקונן נושף בעורפו עם 85. אלונסו זינק בעקבות הניצחון למקום ה-3, כאשר יש לו 72 נקודות דירוג. הרחק מאחור במקום הרביעי שוכן המילטון עם 50, כאשר למאסה יש 45.

העשירייה הראשונה בספרד:

1. פרננדו אלונסו (פרארי)
2. קימי רייקונן (לוטוס) 9.3+
3. פליפה מאסה (פרארי) 26.0+
4. סבסטיאן פטל (רד בול) 38.2+
5. מארק וובר (רד בול) 47.9+
6. ניקו רוזברג (מרצדס) 68.0+
7. פול די רסטה (פורס אינדיה) 68.9+
8. ג'נסן באטן (מקלארן) 79.5+
9. סרחיו פרס (מקלארן) 81.7+
10. דניאל ריקארדו (טורו רוסו) +הקפה