פול פוזישן להמילטון, פטל יזנק שני ואלונסו 10

הבריטי השיג זמן מהיר בכחצי שניה מניקו רוזברג בניסיון האחרון בדירוג גראנד פרי סילברסטון. רייקונן רק תשיעי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.13 - 16:46
לואיס המילטון, טס על המסלול הביתי (gettyimages)
לואיס המילטון, טס על המסלול הביתי (gettyimages)
תחילת כתבהזה היה קרב גדול בין 3שני נהגים של מרצדס, והמקומי ניצח. לואיס המילטון סיפק הקפה מסחררת של המסלול בסילברסטון וסיים בזמן המהיר בכחצי שניה מזה של חברו לקבוצה ניקו רוזברג, מה שהביא לבריטי את הפול פוזישן לקראת המירוץ שייערך בראשון (14:50, שידור ישיר ב-5LIVE+).

המילטון הקיף את המסלול בניסיונו האחרון בתוך 1:29.607 דקה, לעומת ה-1:30.059 של רוזברג. בזכות התוצאה הזו הוא השיג פול פוזישן ראשון מול הקהל הביתי בסילברסטון מאז 2007, בעוד שסבסטיאן פטל (3) ומארק וובר (4) מרד בול ייצאו מהשורה השניה של הגריד.

פול די רסטה הבריטי הפתיע כשסיים עם הזמן החמישי בטיבו וייצג את פורס אינדיה במעלה הגריד. מי שאיכזב והתאכזב (בעיקר בשל היכולות המוגבלות יחסית של פרארי) היה פרננדו אלונסו, שיזנק רק מהמקום העשירי. הנהג הספרדי המוכשר מדורג במקום השני הכללי בטבלה השנתית, 36 נקודות מאחורי פטל.

"החידושים שניסינו יחזרו למפעל כי הם לא משפרים את מה שהיה לנו קודם", הודה אלונסו. "זה לא דבר נורמלי לראות רכב פרארי, זה של פליפה מאסה, לא מגיע בכלל ל-Q3 (סיבוב הדירוג השלישי והאחרון). אנחנו צריכים לחזור לקצב הטוב שלנו".

קימי רייקונן, השלישי בדירוג הכללי, יזנק מהמקום התשיעי, ג'נסון באטן דורג 11. גראנד פרי סילברסטון הוא המירוץ השמיני של העונה, כאשר אחריו נותרו עוד 11 מירוצים עד לסיום השנה. בעוד דירוג הנהגים עדיין פתוח למדי, נראה שרד בול שולטת ללא עוררין בדירוג הקבוצות עם 201 נקודות, לפני פרארי (145) ומרצדס (134).