פורמולה 1: לואיס המילטון יזנק מהפול פוזישן בהונגריה

הבריטי הקדים ב-38 אלפיות את סבסטיאן פטל. וובר סבל מתקלה ברכב ויזנק רק מהמקום העשירי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.07.13 - 16:59
ישיג גם ניצחון ראשון. המילטון (gettyimages)
ישיג גם ניצחון ראשון. המילטון (gettyimages)
תחילת כתבהקבוצת מרצדס ממשיכה להיות ההפתעה הנעימה של עונת הפורמולה 1. לואיס המילטון יזנק מחר (ראשון) מהפול פוזישן מהגראנד פרי של הונגריה לאחר שהקדים במעט את סבסטיאן פטל במקצה הדירוג היום. מדובר בפול פוזישן הרביעי העונה של המילטון, שגם יחפש להשיג ניצחון בכורה.

פטל הוביל במרבית שלבי מקצה הדירוג האחרון (Q3), אך המילטון עבר אותו ממש ברגע האחרון. הנהג הבריטי של מרצדס קבע זמן של 1:19.388 דקות להקפה, 38 אלפיות לפני פטל. רומאיין גרוז'אן מקבוצת לוטוס קבע 1:19.595 דקות ומחר הוא יזנק מהמקום השלישי.

תקלה טכנית במכונית של מארק וובר גרמה לכך שהוא לא הצליח לרשום זמן במקצה השלישי ולכן האוסטרלי של רד בול יזנק רק עשירי בהונגריה. ניקו רוזברג, שרשם העונה שני ניצחונות בסבב, יזנק רביעי וינסה לקרוא תיגר על סבסטיאן פטל. פרננדו אלונסו נועל את החמישייה הראשונה.

העשירייה הראשונה
1. לואיס המילטון (מרצדס)
2. סבסטיאן פטל (רד בול)
3. רומן גרוז'אן (לוטוס)
4. ניקו רוזברג (מרצדס)
5. פרננדו אלונסו (פרארי)
6. קימי רייקונן (לוטוס)
7. פליפה מאסה (פרארי)
8. דניאל ריקרדו (טורו רוסו)
9. סרחיו פרס (מקלארן)
10. מארק וובר (רד בול)

פטל, אלוף העולם בשלוש השנים האחרונות, מוביל את הדירוג הכללי עם 157 נקודות, יתרון של 34 נקודות על פני אלונסו. רייקונן, שסיים שני במירוץ הקודם בנורבורגרינג, מדורג שלישי עם 116 נקודות. לואיס המילטון ומארק וובר נועלים את החמישייה הראשונה. המאכזב הגדול של השנה, ג'נסן באטן, מדורג עשירי עם 33 נקודות. הבריטי יזנק רק מהמקום ה-12 בבודפשט.