נצחון ראשון השנה להמילטון, לקח את הגראנד פרי ההונגרי

פורמולה 1: הבריטי חגג לראשונה במדי מרצדס. רייקונן סיים שני, פטל (3) הגדיל את היתרון בדירוג הנהגים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.07.13 - 16:58
תחילת כתבהלראשונה השנה ומאז שעבר למרצדס, לואיס המילטון ניצח היום (ראשון) במירוץ פורמולה 1. הנהג הבריטי זינק מהפול פוזישן ולא ויתר עליו עד לקו הסיום, כדי לזכות בגרנד פרי ההונגרי, בדיוק כמו שעשה ב-2007 וב-2009. אבל מי שחוגג לא פחות ממנו הוא סבסטיאן פטל, שהגדיל את היתרון בדירוג הנהגים של הפורמולה 1.

המילטון כנראה ניסה להרדים את היריבים שלו ביממה האחרונה. לאחר שהרוויח את הפול בשבת הוא סיפר עד כמה הוא היה מופתע, ובמהלך הראיונות לפני המירוץ הוא הדגיש שזה יהיה נס אם יצליח להשלים ניצחון בגרנד פרי. אבל למן הזינוק הוא הצליח ליצור פער מהיריבים שלו והניצחון כמעט ולא הוטל בספק.

"תודה רבה על כל העבודה הקשה, עצירות התדלוק היו פנטסטיות", הודה המילטון לצוות שלו על הפודיום. עבור נהג מרצדס ואלוף העולם לשעבר, מדובר בזכייה ה-22 בקריירה במירוץ במסגרת הפורמולה 1.

המירוץ, שהתנהל במזג אוויר לוהט שהגיע עד 51 מעלות על המסלול עצמו, הסתיים עם דרמה גדולה למרות הוודאות בנוגע לזהות המנצח. במשך הקפות רבות סבסטיאן פטל מרד בול ניסה לעקוף את קימי רייקונן מלוטוס כדי לתפוס את המקום השני, אבל הפיני הצליח להגן בצורה מצויינת על המקום שלו ומנע מאלוף העולם הגרמני לעקוף. רייקונן סיים שני בפיגור 10.9 שניות אחרי המילטון, ופטל הסתפק במקום השלישי.

אלא שבזכות הנקודות שהרוויח, הגרמני הגדיל את היתרון שלו בפסגת דירוג הנהגים. פטל העלה את מאזנו בתום 10 מירוצים ל-172 נקודות, 38 יותר מרייקונן (134) שעלה למקום השני על חשבונו של פרננדו אלונסו מפרארי. הספרדי, שקושר היום עם מעבר לרד בול בפגרה הבאה, סיים חמישי אחרי האיש שיוותר על מקומו ברד בול בתום העונה, מארק וובר.

מלבד זאת, פסטור מלדונאדו סיים את המירוץ במקום ה-10, ובכך העניק לוויליאמס נקודה ראשונה בלבד בעונה העגומה הזו מבחינתם. המאוכזב הכי גדול הוא כנראה ניקו רוזברג, שרק חמש הקפות נותרו כאשר המנוע שלו החליט לשבוק. כעת הנהגים והקבוצות יצאו לפגרה של קרוב לחודש, לפני שיחזרו לגרנד פרי הבלגי ב-25 באוגוסט.