פטל על סף זכיה רביעית אחרי נצחון גם בקוריאה

הגרמני של רדבול יוכל להבטיח את התואר כבר בשבוע הבא במירוץ ביפן. רייקונן וגורז'אן סיימו על הפודיום, אלונסו איכזב ו-וובר פרש בעקבות שריפה ברכבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.13 - 12:28
תחילת כתבהנראה שכבר אין שום כח בעולם שיוכל למנוע מסבסטיאן פטל לגרוף אליפות עולם רביעית בקריירה. הנהג הגרמני של רד בול השיג היום (ראשון) ניצחון רביעי ברציפות בסבב הפורמולה 1, כשגם את קו הסיום בגראנד פרי של קוריאה הוא חצה ראשון, וכעת הוא ניצב על סף שמירה על תוארו. קימי רייקונן ורומיין גרוז'אן מלוטוס השלימו את תמונת הפודיום, כשהולקנברג והמילטון אחריהם. מי שהיה אמור להיות היריב העיקרי שיכול לסכן את התואר של פטל הוא פרננדו אלונסו, אבל הוא איכזב וסיים 6 בלבד, כשבאטון, מאסה ופרז סגרו את העשירייה הראשונה.

פטל נראה נהדר פעם נוספת, ואחרי שניצח במירוץ והגדיל את הפער מאלונסו, שכאמור איכזב, הגרמני יוכל לסגור את הסיפור כבר בשבוע הבא. עוד 5 מירוצים נותרו לסיום העונה, אך אם פטל ינצח ביפן ואלונסו לא יעבור את המקום השמיני, הגרמני יוכתר רשמית. במידה והספרדי יסיים בין הראשונים, ההכתרה תידחה בשבוע או שניים.

"זה לא כזה כיף להיתקע מאחורי מכונית הבטיחות", הסביר פטל בסיום, "אבל אני מרוהצ מאוד מהתוצאה שלי ומהעבודה של כולם בקבוצה. קימי ורומיין לחצו עליי והיו קרובים הודות להחלטות הטובות שלהם, ולכן אני שמח שניצחתי. אני נהנה מכל רגע, יש לנו קבוצה מדהימה ועוד תביא הרבה הישגים".

סיפור מעניין נוסף על המסלול בקוריאה היה זה של מארק וובר. האוסטרלי של רד בול נאלץ לפרוש בעיצומה של ההקפה ה-37, אחרי שאש פרצה במכוניתו בעקבות פנצ'ר מסוכן שחווה. "נדמה שחיי הנהגים לא בעדיפות ראשונה", ביקר וובר את מקבלי ההחלטות ואת חברת הצמיגים. "הצמיגים שלי נשחקו מהר מדי, אבך החברה תצטרך לספק לזה פתרונות".