בפעם הרביעית ברציפות: פטל אלוף העולם בפורמולה 1

הגרמני מקבוצת רד בול עשה עוד צעד ענק בדרך להפוך לנהג הגדול אי פעם. פטל זכה במירוץ הודו (מירוץ 10 מתוך 16 שהוא מנצח) והבטיח את התואר 3 מירוצים לפני סיום העונה: "גאה להיות בשורה עם הגדולים ביותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.13 - 13:09
תחילת כתבהמה שליאו מסי מנסה לעשות בכדורגל ולברון ג'יימס מקווה לעשות בכדורסל, סבסטיאן פטל קרוב מאוד להשלים בפורמולה 1. הפנומן הגרמני של קבוצת רד בול עשה היום (ראשון) צעד ענק נוסף בדרך להפוך לנהג הגדול בהיסטוריה כאשר זכה באליפות העולם בפעם הרביעית ברציפות. אם יזכה גם בשנה הבאה, הוא ישווה את שיאו של מיכאל שומאכר האגדי עם חמש זכיות רצופות.

פטל ידע כי מקום בתוך הרביעיה הראשונה בגראנד פרי ניו דלהי יעניק לו את התואר באופן רשמי, אבל הוא לא הסתפק בזה וזכה במירוץ העשירי שלו העונה (מתוך 16 שנערכו עד כה). הגרמני, שכבר בגיל 26 יכול להיחשב כאגדה בענף הפורמולה 1, הבטיח את זכייתו באליפות שלושה מירוצים לפני סיום העונה. פשוט מדהים.

"אני רוצה להגיד תודה לקהל, קבלת הפנים פה היתה פשוט מדהימה. אין לי מילים. כשחציתי את הקו הרגשתי מרוקן", סיפר בסיום פטל הנרגש. "זו היתה עונה יוצאת דופן עבורי, הרוח בתוך הקבוצה היא כל כך חזקה. לא יכולתי לבקש יותר מזה. זו לא היתה עונה קלה, למרות שמבחוץ אפשר לחשוב ככה. אני מאוד גאה להיות בשורה אחת עם הגדולים ביותר".

כאמור, אם יצליח לזכות באליפות העולם גם ב-2014 - דבר שנראה כיום הרבה יותר מסביר - הוא יעשה את מה שרק מיכאל שומאכר הצליח לעשות עד היום - זכיה בחמש אליפות רצופות. אגב, הגרמני האגדי בן ה-44 כבר אמר לא פעם כי הוא בטוח שסבסטיאן פטל יקבע את מעמדו בזמן כזה או אחר כנהג הגדול בהיסטוריה.

במירוץ עצמו פטל פתח חזק מאוד וכבר בהקפה הראשונה פתח פער של שתי שניות. מכיוון שידע כי פרננדו אלונסו נמצא הרחק מאחור, הגרמני ירד לקבל טיפול ואיפשר לחברו לקבוצה, מארק וובר, לעקוף אותו ולעלות לפסגה. מאוחר יותר הוא עשה את הדרך הבטוחה במעלה הדירוג וכשוובר נכנס לטיפול - פטל שב למקום הראשון אותו לא שמט עד לסיום.